Підприємці оскаржать заборону на продаж сигарет і алкоголю в кіосках


Асоціація власників малого бізнесу й малих архітектурних форм (МАФ) звернеться до суду з вимогою визнати недійсним рішення Київради від 23 грудня 2010 року щодо обмеження торгівлі в МАФах алкогольними, слабоалкогольними напоями, пивом і тютюновими виробами.

Про це заявив голова правління асоціації Андрій Єрмак, коментуючи введення з 1 квітня 2011 року заборони на торгівлю тютюновими й алкогольними виробами в МАФах столиці, повідомляє УНІАН.

Він зазначив, що це рішення Київради суперечить законодавству.

На думку юриста асоціації Артема Кузнєцова, є всі підстави для звернення підприємців до суду щодо невідповідності законодавству цього рішення.

"Якщо ця норма діятиме, ми будемо вимушені зробити певні кроки у бік або зменшення нашого персоналу, або ж взагалі піти з ринку й перестати займатися підприємництвом", - зазначив підприємець Віталій Криворучко.

А підприємець Михайло Гайдай наголосив, що це рішення Київради "забере як мінімум 50% обороту" ларьків.

Представник Союзу інвесторів транспортної інфраструктури Києва Петро Кузьменко зазначив, що на території багатьох зупинкових комплексів столиці знаходяться МАФи, в яких не реалізуються алкогольні напої. Водночас реалізація пива й тютюнових виробів допомагає утримувати такі зупиночні комплекси згідно із санітарними й гігієнічними нормами.

"Якщо цей дохід забрати у підприємців, люди просто почнуть закривати свій бізнес. Закриття бізнесу роботу "Київпастрансу" не полегшить. Відповідно, зменшуватимуться щомісячні дотації...", - сказав він, додавши, що від цього постраждають павільйони очікування в столиці, оскільки на підтримку їх технічного стану не буде коштів.

Як відомо, у грудні 2010 року Київрада ухвалила рішення, яким заборонила з квітня 2011 року продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива й сигарет у МАФах площею менше 40 кв. м.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ