Зелений туризм на Київщині: велопоходи до віддалених сіл ПоліссяУ Київській області запустили унікальний туристичний проект Green Velo – велопоходи до віддалених сіл Вишгородського району з незайманою природою.

Про це "Українській правді. Київ" повідомили організатори поїздок.

Велопоходи є спільним некомерційним проектом місцевої влади та громадських організацій і мають на меті розвивати зелений туризм у Вишгородському районі.

"Пунктом призначення усіх веломандрівок є віддалені куточки району (села Пилява, Вахівка, Сувид) з незайманою природою, де можна побачити птахів і тварин, яких міські жителі звикли бачити лише на картинках", - повідомляють організатори. 

Афіша і графік поїздок   

У мандрівках передбачено ночівлю в наметі на стоянці біля села і смачне частування стравами української кухні від місцевих господинь.

На стоянці біля водойми облаштовано кемпінг, забезпечений дровами, питною водою, столами для харчування, туалетами.

Перша подорож була до села Пилява. У ній взяли участь близько 40 осіб

За словами одного з координаторів походів Марини, маршрути мандрівок продумані для всіх категорій велосипедистів.

"У нас передбачені зупинки кожні 10 км, а висота майже не змінюється, з групою їде велогід, у кінці колони замикаючий. Ніхто не відстане – ми усіх почекаємо і чудово доїдемо до місця призначення", - розповіла Марина.

Нарешті зупинка!

Крім того, учасників велопоходу весь час супроводжує автобус, який перевозить важкі речі мандрівників і страхує учасників походу на випадок непередбаченої ситуації.

Участь у велопоході можуть брати навіть маленькі діти – для них передбачені місця в автобусі (кількість дитячих місць обмежена, попередньо потрібно домовлятися з організаторами).

"Велосипедисти зустрічаються на КП на виїзді з Києва у напрямку Вишгорода. Колоною по трасі їдуть до місця призначання, кожні 10 кілометрів – зупинки. Під час зупинки учасники можуть помилуватися природою, зробити фото, покупатися у Київському морі чи інших водоймах залежно від маршруту", - розповіла Марина.

Після кількох десятків кілометрів обід здається вдвічі смачнішим

"Десь близько 14:00 доїдемо до місця призначення. Там уже чекатиме обід. Після цього розіб’ємо намети. Далі на учасників чекатиме культурна програма і вечеря", - додала координаторка проекту.

З собою велосипедистам треба мати: справний велосипед, шолом, велосипедний замок, рюкзак, намет, спальник, каремат, теплий одяг і дощовик, головний убір для захисту від сонця, запасну камеру для велосипеда, ліхтарик, засоби від сонця та комах, індивідуальні ліки, предмети особистої гігієни, їжу в дорогу, фотоапарат і гарний настрій.

 Вечірній концерт

Участь у велопоході коштує 200 гривень.

На найближчих вихідних відбудеться велоподорож у село Вахівка (62 км в одну сторону). 

До Вахівки 62 км. По дорозі можна не просто гарно потренувати ноги, а й помилуватися чудовими краєвидами, покупатися у Київському морі і гарно відпочити з новими друзями 

Реєстрація триває до п'ятниці – 3 липня.

"У Вахівці з нетерпінням на нас чекають, уже облаштували кемпінг і продумують меню – вирішують, скільки видів вареників ліпити – три чи все-таки п'ять)) Вже насушили білих грибів для супу і борщу. А місцеві господині ще й встигають збиратися на репетиції хору "Вахівчанка"!", - відзначають організатори.

 

Фото з facebook-сторінки Green Velo 

Українська правда. Київ

powered by lun.ua