Хочете на екскурсію? Вам – у під’їзд!

11.07.2014  12:00 __ Ірина Балачук


Хтозна, що стало цьому причиною – Майдан у столиці, чи протистояння на Півдні, а згодом і на Сході країни, але жителі взялися усіляко підкреслювати свою "українськість" і самостійно наводити лад у своїх домівках, під’їздах, вулицях, містах.

Трендом сьогодення стало розписувати під’їзди будинків, лавки біля багатоповерхівок та мости у національному стилі.

Креативні кияни вимальовують на стінах квіти, рушники, соняшники та "шевченкові хати". Дехто навіть квартири утепляє у патріотичному стилі, наносячи на фасад жовто-блакитну фарбу.

Але найбільше дивують під’їзди. Чимало столичних будинків перетворились на такі собі міні-музеї, куди не просто приємно зайти, а можна довго роздивлятися і насолоджуватися пейзажами, портретами, натюрмортами.

У Facebook навіть створили відповідну спільноту - "Затишний під’їзд", куди викладають фото краси. 

Так, мешканець вулиці Автозаводської, 93 Богдан Гдаль взявся самостійно наводити лад у підїзді. Спершу поставив урну для сміття, а тоді - розмальовувати стіни.

Усе почалося з урни. Їх хлопець купив аж 5. Чотири урни украли, а до п'ятої призвичаїлись

"Згодом в мене був поштовх почати малювати на стінах свого 8-го поверху. Я люблю народне мистецтво, тому основа композицій пов’язана з цією темою. Паралельно визрівала ідея підштовхнути людей, які живуть в будинку, до того, щоб об’єднатися і змінити під’їзд настільки, щоб було приємно приходити увечері додому", - написав Богдан на своїй сторінці.

Далі хлопець почав малювати  

На стінах хлопець не зупинився і взявся з іншими активістами наводити лад у ліфті та у всьому під’їзді.

Ліфт зовні  
І ліфт всередині. Фото з сайту bohdan.com.ua

Художниця Аліна Потемська одного дня також вирішила зробити під’їзд свого будинку у Академмістечку більш привабливим та зобразила на його стінах казкових персонажів.

Ліфт. Фото з ВК художниці 

На запитання, що її спонукало, відповіла – бажання краси.

"Природне бажання естетизувати простір поряд з моїм домом. Звісно, публічний простір у під'їзді – зона відповідальності цілих установ. Але при наявному розкладі розумію, що треба щось робити і самому. І це приємно, коли ти можеш допомогти у чомусь, на що ти здатен, створити щось унікальне", - сказала "Українській правді. Київ" Потемська.

 Брудна стіна стала веселішою завдяки зайчику

"Особливо радісно, що такі ініціативи поширюється так активно по Києву. Віддавати приємніше, аніж брати", - додала вона.

Мрійливий пес і пташка 

Дівчина не поспішає називати свою адресу, але обіцяє, що охочим обов’язково проведе екскурсію.

Облуплена фарба на стіні стала головою тварини 

На вулиці Полярній, 3, у 16-поверхівці, заховався ще один дивовижний під’їзд. Кажуть, що усе це зробила одна людина.

 Вхідні двері і милі вазончики. Фото з ФБ "Затишного під'їзду"

Оновлені стіни виглядають дуже стильно. А веселі птахи над поштовими скриньками піднімуть настрій.

 
 
 
 

Жителька Троєщини Юля Герасимович не пошкодувала не тільки вільного часу, а й виклала 5 тисяч гривень з власної кишені на те, щоб змінити свій під’їзд на краще.

 Українські хати і "вишита" стежка. Фото з ФБ "Затишного під'їзду"

Згодом частину грошей їй відшкодували мешканці. Нині ж до будинку на вул. Радунській, 11 ходять фотографуватися перехожі.   

 

Навіть урна може стати витвором мистецтва 

Katia Gryzlova розфарбувала дивовижними квітами і райськими птахами 15 поверх будинку по вулиці Чорновола, 20.

 Фото з ФБ "Затишного під'їзду"
 

А от любителям незвичного і чудернацького точно сподобається арт-подїзд у будинку по вулиці Крещатик, 44.  

 Фото з ФБ "Затишного під'їзду"
 
 

Мешканка Оболоні Anastasiya Dobrorez довела, що зробити магічне перетворення можна і без пензлів і фарби.

Фото з ФБ автора

Жінка обклеїла стіни 11 поверху свого будинку кольоровими наліпками. Нині у будинку по вулиці Героїв Сталінграду 2Г (корпус 2) можна погуляти у парку з казковими деревами, погладити муркотливого кота, чи прогулятися з кульками, не виходячи з дому.

 

Хтось може подумати, що наводити лад у своєму дворі – справа марудна і затратна, але Наталія і Сергій з проспекту Оболонського, 39А доводять протилежне. Щоб змінити світ навколо себе достатньо і однієї наліпки та прапора.

Фото з ФБ "Затишного під'їзду"

А от фасад житлового будинку по вулиці Героїв Дніпра, 20 перетворили на цілу картинну галерею.

Фото "Сегодня"

Давно існує, вже багатьом відомий "психоделічний під’їзд" на Троєщині. Отримати незабутні враження можна на вулиці Радунскій, 26 на 13-му поверсі.

Активісти спільноти "Затишний під’їзд" з радістю діляться красивими ідеями, як оформити ліфт чи сходовий майданчик. І навіть дають "консультації" щодо вибору фарби.

"Для малювання на стінах підходять акрилові фарби. Вони водорозчинні тому пензлики можна мити після роботи. Коли висихають то створюють стійку плівку, яка не боїться води. Можна купити або готові фарби потрібного кольору, або ж велику ємність білої акрилової фарби, а далі розмішувати її в окремих посудинках з барвниками", - радять у "Затишному під’їзді".

Особливо надихає те, що люди не бояться експериментувати і виходити за межі своїх квартир і будинків. Нині по всьому Києву – то тут, то там – виникають дивовижні подвір’я, з возами, лелеками, хатинками, лісовиками і навіть водоймами з містками.

Це свідчить, що революція у головах відбулася! А значить, все у нас буде добре!

powered by lun.ua