Кличко обіцяє запустити трамвай на Троєщину і зробити безкоштовний wi-fi у столиціФото з сайт "УДАРу"

Мер Києва Віталій Кличко презентував "Програму першочергових кроків Київського міського голови".

Як повідомляє прес-центр мера, Кличко визначив для себе 5 пріоритетів.

Зокрема, удар по корупції, прозоре, відкрите та ефективне використання бюджету міста, залучення інвестицій, створення умов для безпеки і комфорту киян та співпраця з громадою при прийнятті і виконанні рішень.

"Ми отримали довіру киян на управління столицею в час, коли Київ знаходиться у вкрай складній економічній, соціальній та гуманітарній ситуації. Найгостріші питання не вирішувалися роками, а за часів Януковича з міста свідомо викачували ресурси. Ситуацію в столиці треба кардинально змінювати", - сказав Кличко.

По кожному пріоритету команда мера визначила першочергові заходи.

Кличко визначив 5 завдань для себе 

ПРОГРАМА

1 пріоритет. Нищівний удар по корупції.

1. Централізований контроль. Служба внутрішнього контролю та аудиту буде підпорядкована меру Києва і оперативно реагуватиме на усі порушення.
2. Прозорість. Впровадження програм "Прозорий бюджет" і "Прозорі закупівлі": кожна бюджетна гривня має бути під контролем киян. 
3. Режим онлайн. Модернізація Інтернет-представництва Київської влади для надання доступу до фінансових документів. 
Також, після завершення модернізації сайту можна буде отримати онлайн максимум інформації і послуг від влади, повідомити про проблему, ініціювати петицію та інше.
4. Зрозумілі правила. Спрощення та чітке і зрозуміле регламентування дозвільних процедур.
5. Публічний контроль закупівель: відкритість інформації, контроль цін, відкритість тендерів.
6. Аудит діяльності всіх комунальних підприємств, скорочення їх кількості, прозорість звітування.
7. Єдина база даних майна, що знаходиться у комунальній власності. Доступність інформації про те, кому належить той чи інший об’єкт або ділянка, хто нею управляє, на яких умовах орендує.

 

2 пріоритет. Прозоре, відкрите та ефективне використання бюджету міста на потреби киян.

"Бюджетне господарство потребує ретельного аналізу і реформи для очищення від чиновничих годівничок", - наголсив мер.
1. Цільове та ефективне використання коштів: аудит цільових програм, оцінка їх ефективності і перегляд та скасування неефективних.
2. Прозора та зрозуміла киянам процедура визначення тарифів і соціального захисту для тих, хто його потребує.
3. Видатки бюджету перш за все – на нагальні потреби розвитку людини: розширення мережі дитячих садків; фінансування шкільної освіти виходячи з потреб дитини; підтримка закладів охорони здоров'я відповідно до потреб пацієнтів; посилення контролю за закупівлями ліків та ціноутворенням.
4. Забезпечення житлом через програму "Соціальна оренда" – передача в оренду за доступними цінами житла тим, хто його потребує.
5. Наведення порядку у земельних та майнових питаннях. Скасування незаконних рішень попередньої влади міста на підставі аудиту, який зараз триває. Упорядкування рекламного простору, запровадження стандартів вигляду реклами, яка вписувалася б у ландшафт міста. 
6. Залучення громадян до співпраці у оновленні житлового фонду і прибудинкових територій – зокрема, до контролю за виділенням і витрачанням коштів. 
7. Виділення адресної соціальної допомоги за програмою "Турбота" тим, хто дійсно потребує, а не наживається на бюджетних коштах. 
8. Аудит витрат енергії в Києві і запровадження енергозберігаючих технологій. Співпраця в цьому питанні з міжнародними організаціями, залучення коштів Світового банку, ЄБРР та інших структур. 
9. Заохочення здорового способу життя, розвиток мережі спортивних майданчиків.

 

3 пріоритет. Залучення інвестицій.

Ми повинні привести інвесторів всього світу до Києва, а Київ відкрити для світу. 
1. Восени відбудеться міжнародний інвестиційний форум, який зараз готуємо.
2. Залучення приватного спів-фінансування проектів, які держава чи місто не може витягнути самотужки.
3. Реалізація вже досягнутих домовленостей з міжнародними фінансовими організаціями. Зокрема: постачання 80-ти нових 18-метрових тролейбусів до м. Києва вже у 2014 році;
отримання пільгового кредиту (за ставкою 0,25% річних) на заміну ламп вуличного освітлення в м. Києві; залучення провідних іноземних фахівців для реалізації проекту поліпшення кредитоспроможності КМДА; запровадження автоматизованої системи управління дорожнім рухом; будівництво швидкісного рельсового транспорту з Троєщини на правий берег Києва.
4. Розвиток транспортної інфраструктури. Тут передбачається, зокрема: оптимізація схеми руху громадського транспорту для зручності пасажирів; будівництво магістралі з виходом на Дарницький міст, вдосконалення системи руху великогабаритного транспорту в денний час; ремонт доріг і гарантії виконавців робіт на обслуговування; розвиток паркінгів і наведення порядку з парковками; розвиток вело-інфраструктури. 
5. Залучення інвесторів для винесення промислових зон на околиці міста і створення там сучасних індустріальних парків, які давали б робочі місця і використовували високий науковий потенціал міста. 
Інвестиції також залучатимуться у створення міського безкоштовного wi-fi з високошвідкісним Інтернетом.

 

4 пріоритет. Створення умов для безпеки і комфорту киян.

Тут треба вирішити чимало питань, які "зависали" роками.
1. Питання екології: стимулювання інвесторів для будівництва сучасних заводів з переробки відходів,  використання нових безпечних екологічно-чистих технологій для очистки води,
2. Оптимізація благоустрою: у земельному/містобудівному кадастрі створення переліку з відповідальними балансоутримувачами; кожна територія повинна мати відповідального за неї. 
3. Реконструкція та будівництво парків і зелених зон, щоб у кожному мікрорайоні була своя "зелена оаза". 
4. Цивілізоване вирішення питань з МАФами, ринками, контроль за дотриманням законодавства і спрямуванням коштів до бюджету, а не в кишені корупціонерам. 
5. Створення муніципальної міліції, яка виконувала б завдання захисту правопорядку, патрулювання вулиць і дворів, контролю за парковками тощо. Тут разом із МВС опрацьовуємо необхідні зміни до законодавства.
6.Підготовка до зими, щоб вона цього року знов не захопила місто зненацька.

5 пріоритет. Співпраця з громадою при прийнятті і виконанні рішень.

Для нас нова якість влади перш за все – у постійному діалозі з киянами. 
1. Ми працюємо над більшою ефективністю служби 1551, щоб взяти під суворий контроль виконання заявок та перевірку скарг. Реагування на скарги ляже в основу рейтингу районів, за яким визначатиметься успішність влади. 
2. Перегукується з першим розділом, щодо системи он-лайн і можливості отримати максимум відповідей і послуг від влади через Інтернет.
3. Громадське обговорення питань розвитку Києва - Генерального плану міста, зонінгу, детальних планів територій.
4. Створення Ради розвитку міста із залученням представників бізнес-середовища, громадськості, наукових і освітніх установ. Обговорення будь-яких нововведень з представниками бізнес-середовища для створення нових робочих місць.
5. Питання Майдану. Проведення міжнародного архітектурного конкурсу з облаштування території Майдану Незалежності, вулиць Хрещатик та Інститутської.

Фото з Facebook "УДАРу"

powered by lun.ua