Забудовники затоплюють приватний сектор на ПознякахМешканці приватного сектора на Позняках уже другий тиждень потопають через спорудження колекторної станції на вулиці Сортувальній.

Через будівельні роботи місцеве озеро Жандарка вишло із берегів і затопило будинки по вулицях вул. Дніпровська, Зовнішній, Тальновсьій.

Про це "Українській правді. Київ" повідомили місцеві мешканці.

"У рамках робіт зі спорудження колекторних комунікацій на вул. Сортувальної, там відбувається відкачування ґрунтових вод. Їх скидають у зливову каналізацію мікрорайону, яка, у свою чергу, має стік в озеро Жандарка. Згідно з документацією, озеро має дренаж у Дніпро, але фактично, він давно засипаний навколишніми будівництвами (зокрема, будмайданчиком №19 по вул. Урлівській)", - сказала місцева мешканка Олена.

 Приватний сектор перетворився на озеро

Нині рівень води в озері піднявся вже на 80 см, деякі двори мешканців затопило повністю.

 Люди до магазину, лікарні чи сусіда ходять у чоботях

Почалося неподобство ще 20 грудня, з того часу рівень води щодня збільшується.

Підрядники, що виконують роботу з відкачки й зливу води, зупинити роботи відмовляються.

Хоча не всім щатисть навіть вийти з дому 

Кажуть, що, за документами, є дренаж у Дніпро, тож зливають воду законно.

"Але дренажна система несправна з вини "Київміськбуду" і "Житлоінвестбуда". Київська ж адміністрація, на замовлення якої й будується колектор на Сортувальній – нічого не робить", - бідкається Олена.

 

Вона додає, що люди вже опинилися без води, дрова, які вони заготовили для опалення будівель, вимокли і стали непридатні для використання.

Місцевий мешканець додав: "Ми зараз не живемо, а виживаємо. Вода у погребі. Свердловину затопило – води не маємо. Не знаємо, що з курми з курника робити. В хату їх забирати, чи різати".

Хати більше тижня стоять у воді 

Влада відреагувала лише через тиждень після того, як мешканці зчинили ґвалт і стали зверталися зі своєю проблемою в усі можливі інстанції. Навіть до голови КМДА додому ходили, де у консьєржки задишили цілу купу документів. Тоді з КМДА прислали рятувальників та наказали припинити зливати воду. 

За якийсь час насоси відключили. Але не всі, а лише 3 з 5-ти, тож вода однаково прибуває.

Окремим "пощатисло" жити просто в озері 

Як відомо, жителі приватного сектору в районі Позняки-2 уже кілька років живуть у тяжких умовах, без централізованих опалення, каналізації, водопроводу, оточені будівництвами й засипані будівельним сміттям.

Вулицею не пройти 

Причиною цього всього стало розпорядження від 2006 року, яким міська влада дала дозвіл на забудову району Позняки-2. Однією з умов забудови мікрорайону було відселення "Київміськбудом" мешканців приватних будинків.

 

Відселили лише тих власників ділянок, на місці яких зводили дві стартові висотки.

Однак, з мешканцями тих будинків, на місці яких заплановане будівництво школи і соцоб'єктів, робота з відселення за 4 роки так і не почалася.

Усі фото надані місцевими мешканцями. 

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua