Таємниці старого Києва: можливість подорожувати в часіОхочі подорожувати у часі можуть не чекати дивовижних відкриттів. Поринути у минуле можна, відвідавши стародавні київські особняки.

Відкривши двері старих будівель, з'явиться можливість не лише помилуватися збереженими інтер'єрами, а й поринути в атмосферу минулих років.

Попри те, що нині у стародавніх особняках знаходяться держустанови, театри, музеї, варто лише подивитися на ліпнину, щоб пірнути в минуле і зрозуміти, як у цих будівлях жили багаті купці та молоді графині.

Так, наприклад, в особняку купця Лібермана є розсувний дах, щоб дивитися на небо під час молитви, а в будинку Родзянко досі збереглися кімнати, де жила родина полковника-кавалериста, пише "Сегодня".

А в Шоколадному будиночку, що на вул. Шовковичній, 17/2, стоїть дзеркало, яке називають чарівним і подейкують, що воно обіцяє щастя в сімейному житті.

Цей будинок був зведений ще в 1901 році в стилі венеціанського ренесансу для київського купця Семена Могилевцева. Цінність особняка – в його інтер'єрах.

 Фото tov-tob.livejournal.com 

Охочі можуть подивитися візантійську залу (колись вона слугувала святковою їдальнею), яку обрамляють гірлянди з фруктами.

Фото tov-tob.livejournal.com 

Сходи в особняку в стилі ампір – білі мармурові щаблі з литим бронзовим поруччям. Майже у всіх залах збереглися люстри й бра.

 Фото tov-tob.livejournal.com

У радянські часи в особняку знаходився РАГС.

Працює Шоколадний будиночок з 11.00 до 18.30, крім понеділка й четверга. Вхід — 15 гривень для дорослих і 10 — для дітей.

Відчути атмосферу давнини можна у будинку графині Уварової, що на Липській, 16. Він був побудований для Наталії Уварової, дружини бердичівського повітового проводиря дворянства.

У будівлі збереглися білі мармурові сходи й каміни, художнє ліплення й розписи, різьблені двері й богемське скло вікон. На стелі зображені рожево-блакитне небо із сірими хмаринками, а тераса оформлена напівротондою з колонами.

Нині у будинку знаходиться фонд культури. Двері для відвідувачів завжди відкриті, також тут проводять екскурсії.

Будинок Городецького, більш відомий, як Будинок з Химерами, найбільш таємничий. Однак, він і найбільш закритий особняк Києва, оскільки слугує офіційною резиденцією.

Фото myjulia.ru 

Зовні будинок вражає, але й внутрішній інтер'єр здатен захопити подив найбільш вибагливого гостя.

Фото myjulia.ru 

Сходи в будівлі прикрашені дивною ліпниною з головами тварин, посередині колона із зображенням дельфіна. У холі на стелі величезний спрут із черепашками, а на стінах краби.

 Фото myjulia.ru

У Будинку з Химерами теж проводять екскурсії, але на них потрібно записуватися заздалегідь.

 Фото  blog.i.ua

Тай, щоб пірнути у світ "морського царства" доведеться викласти 150 гривень.

Безкоштовно насолодитися старовиною можна на вул. Ярославів Вал. За адресою 14а та 14б стоять два надзвичайно гарні будинки, зведені на замовлення полковника-кавалериста Леоніда Родзянко в 1910 році як дохідні будинки.

Фото yuliyakorchagina.blox.ua  

Палацові кімнати з декорованою ліпниною, античними колонами, скульптурами дівчат із глечиками, стелю в одному із приміщень прикрашають картини зі сценами полювання Родзянко, а на стіні над каміном — барельєф самого полковника верхи на коні.

Фото yuliyakorchagina.blox.ua  

Зараз в одному з будинку розташувався театр "Сузір'я". Перед спектаклями в холі розповідають історію будинку, але пройти й подивитися інтер'єр можна і без квитка.

Фото yuliyakorchagina.blox.ua 

Ще один надзвичайний будинок знаходиться на вулиці Банковій, 2. Маленький жовтий особняк у стилі неоренесанс, був збудований у 1879 році багатим купцем Сімхою Ліберманом.

 Фото questrum.livejournal.com

Усередині особняка — царські інтер'єри. Зокрема, досі там збереглася їдальня купця з ліпниною ручної роботи та піччю з коричневого кахлю, кімнатою з зеленою піччю, декорованою під готику, молебною кімнатою з розсувною стелею.

Нині в цій будівлі перебуває Союз письменників. Охочі можуть зайти на презентацію книг або творчі вечори, які проходять майже щодня, або й просто так.  

powered by lun.ua