Будівництво висотки біля метро "Либідська" – незаконне


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

У Києві розгорається черговий будівельний скандал. Масштаби його нечувані, бо незаконно зводять не ларьок, а цілий хмарочос, пише "Сегодня".

Нелегальним видання називає будівництво 35-поверхового багатофункціонального комплексу на зеленій зоні Либідської площі, впритул до розв'язки.

Поки жителі панікують, будівництвом зацікавилася прокуратура.

Як повідомляла "Українська правда. Київ", забудовник ТОВ "Будмайданчик" почало ще влітку. Паркан і техніка швидко викликали обурення мешканців. Бо будують притул до розв'язки та ще й сквері, яких у районі дуже мало.

 Фото skyscrapercity.com

Люди кажуть, що на місце забудови вже не раз приїжджали з Київської адміністрації з приписами та УБОЗом, але забудовника це не зупинило.

За словами начальника управління перспективного розвитку й координації будівництва КМДА Сергія Симака, дозволу на будівництво немає, проекту в архітектурі ніхто не бачив. 

"Це самобуд. Вони будують у червоній лінії — коридорі, де проходять  великі тепломережі, що живлять увесь район. Зараз палі забивають прямо біля них. Вони вже залили бетоном ці труби. Якщо буде порив — їх не дістати. Важка техніка — просто на основі теплотраси. Незбагненно – у червоній лінії одержати землевідвід!", - додав чиновник.

 Фото skyscrapercity.com

Ні представника влади, ні журналістів охорона на будівництво не пустила.

А оскільки Київська адміністрація нині не має ніякого впливу на забудовників, то останні цим і користуються. Новий закон про містобудування, передав усі права Держархбудконтролю і Мінрегіонбуду.

"Міська влада, яка відповідає за все, що відбувається в місті, не має повноважень зупинити свавілля. Мінрегіонбуд написав, що ця організація не має права будувати, що вони позбавили її ліцензії, застосували санкції. І при цьому будівництво триває! Хмарочос будують без дозволів. У центрі міста, в 100 м від майбутнього храму, який стане найбільшим в Україні, придумали собі 35 поверхів. А ми протягом місяця нічого не можемо зробити", — побідкався заступник голови КМДА з архітектури й землі Михайло Кучук.

Фото skyscrapercity.com 

Нині в мерії готують пропозицію для Київради про скасування землевідведення. Листи із проханням зупинити будівництво вже направили у Генпрокуратуру та прокуратуру Києва.

"Прокуратура 2 листопада організувала перевірку щодо законності землевідводу й будівництва. Працівники прокуратури й контролюючих органів були на місці будівництва. У майбутньому всі приписи по цьому будівництву будуть виконуватися під наглядом прокуратури. Про результати перевірки, яку ми проводимо, обов'язково повідомимо", — розповіла прес-секретар прокуратури Києва Мирослава Мушка.

Тим часом, як помітила "Українська правда. Київ", на сайті комплексу відбулися зміни - зокрема, датою почтаку будівнитва зазначене 6 вересня.

 

Крім того, до фотографій зовнішнього вигляду будівлі додали фото внутрішнього оздоблення. Майбутнім покупцям і клієнтам показали спа-салони, басейни, спортзали, ресторани і кафе з панорамними видами та паркінги.

 

Як відомо, землю "Будмайданчику" виділили в оренду на 5 років у лютому 2007 року.

У самій компанії нічого не коментують. Водночас, за даними джерел "Сегодня",  ця компанія нібито пов’язана з відомим підприємцем-забудовником Анатолієм Войцеховським.

За даними ЗМІ, він гендиректор "Укогруп", у яку входять майже 40 підприємств, що займаються будівництвом. Серед них і "Укоінвестбуд", головним інженером якого є батько співачки Тіни Кароль (Ліберманн).

Цікаво, що в "Укогруп" також входить ЗАТ "Укренергобуд", який у 2007 році фігурував у скандалі з незаконним землевідводом. Тоді головними акціонерами ЗАТ, за даними порталу "Тиждень", називали екс-зятя Черновецького В'ячеслава Супруненка й тодішнього голову фракції Блоку Леоніда Черновецького Дениса Комарницького.

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua