Мільйонери з Київради заробляють харчами, будівництвом і кулакамиСтоличні мільйонери Герега та Дейнега (справа). Фото Сегодня
Попри те, що столичні депутати воліють скромно мовчати про свої статки, чимало з них є учасниками рейтингів журналу "Форбс".

За інформацією "Сегодня", серед них немає власників великих банків і сталеливарних заводів, але вони тримають цілі мережі супермаркетів і ресторанів, зводять житло та мости, а також шиють одяг.

Так, секретар Київради, екс-власниця будівельних супермаркетів "Епіцентр" Галина Герега має статок у $248 мільйонів.

Хоча сама вона каже, коли працювала в "Епіцентрі", своїх доходів не рахувала, а зараз узагалі пішла з бізнесу.

Фото з сайту КМДА 
"Я ніколи не займалася підрахунками, а просто працювала, але зараз до "Епіцентру" не маю ніякого стосунку", - сказала вона видання.

Статки її чоловіка, Олександра Гереги, оцінюють у $279 мільйонів.

Депутат Київради від фракції ГАК Ігор Баленко володіє супермакетами "Фуршет" і має статки у $139 мільйонів. Сьогодні магазини мережі, заснованої ще в 1991 році, є не тільки в Києві.

Фото rabota.ua 

Крім того, Баленко є співвласником французьких супермаркетів "Ашан" та співвласником дорогих італійських ресторанів "Да Вінчі" і гриль-бару "Арізона барбекю".

Статки колишнього кличківця, а нині депутата від фракції "Сильна Україна" Льва Парцхаладзе оцінюються у $80 мільйонів. Він є співвласник будівельної компанії "ХХІ століття" (будував ТЦ "Квадрат", висотку на Хрещатику), ресторанів "Первак", "Корона", "Де Люкс", "Швидко", ТЦ "Квадрат на Перова".

Фото TabloID 

Водночас, відзначає видання, сам Парцхаладзе каже, що цифри в рейтингу занадто завищені: "Після кризи усе змінилося".

Ще один мільйонер з фракції ГАК Олександр Лойфенфельд, голова наглядової ради банку "Синтез" володіє $71,5 мільйона.

Лойфенфельд справа. Фото TabloID  

Сам, природно, з такою оцінкою статків не згоден: "У банку "Синтез" я мав великий пакет акцій. Але зараз банк знаходиться в стадії ліквідації, і в мене немає навіть мільйона".

Колишній кличківець, а нині позафракційний Дмитро Андрієвський заробив на будівництві $25 мільйонів. Андрієвський є головою ради директорів компанії "Інтеко-холдинг", яка займається промисловим, житловим будівництвом, будує дороги, виготовляє будматеріали, і оцінює у менш ніж 20 мільйонів.

Фото moemisto.com.ua 

Крім того, депутат - колекціонер. У його колекції роботи Шагала, Кандинського.

Статки відомого спортсмена і депутат Київради (голова фракції "Удар") Віталія Кличка разом з братом оцінюють у $47,7 мільйона.

 Фото з сайту Олеся Довгого
Свої гроші Кличко-старший заробляє боксерськими боями і володіє з братом промоутерской компанією К-2, яка займається організацією боїв.

Депутат Київради від фракції "Столичні реформи" Семен Борисенко на будівництві заробив $20 мільйонів. Він є головою наглядової ради компанії "Трест Київспецбуд", що володіє ТОВ "Перший трубний завод" - найбільшим виробником полімерних труб в Україні.

 Фото glupov.net

Трест облаштовує будинки інженерними системами опалення, водопостачання. А Борисенко говорити про доходи не хоче.

Заробляє на будівництві і литвинівець ("Народна партія") Валерій Мошенський.

Фото з сайту Олеся Довгого 

Його статок оцінюють у $19 мільйонів. Мошенський є головою наглядової ради будівельної компанії "Планета-буд", яка будувала станції метро "Лукьянівська", "Дорогожичи", "Печерська", станцію "Київ-пасажирський", залізничні станції в інших містах.

Компанія, яка входить до складу " Планета-міст" зараз добудовує Дарницький міст.

Регіонал Володимир Дейнега свої $18,5 мільйона отримав завдяки магазинам. Дейнега - власник компанії "Арго - торговельна мережа", якій належать кілька будинків на вул. Хрещатик, магазини "Манго", "Respect", "Бенетон".

 Фото eveningkiev.com

Своїх статків, за словами Дейнеги, він не рахував.

Звичайно, серед депутатів Київради є й інші мільйонери, які також не афішують свої доходи, наприклад, екс-секретар Київради Олесь Довгий.

Фото з сайту Олеся Довгого 

Йому, які відомо, мер києва Леонід Черновецький подарував один мільйон доларів на весілля. Довгий обіцяв витрати ці гроші на благодійність.

Далеко не бідним є екс-зять мера В'ячеслав Супруненко, якого зв'язують з багатьма об'єктами в столиці, зокрема, з "садиба Мурашка" на Малій Житомирській, приміщення книгарні "Сяйво", яке нещодавно повернули місту.

powered by lun.ua