У киян таки будуть проблеми з інтернетом?Фото www.kievpress.com.ua
Декілька столичних операторів швидкісного інтернет-доступу одержали листи від КП "Київжитлоспецексплуатація", у яких від них вимагали демонтувати "повітряні" лінії зв'язку.

Зокрема, за словами гендиректора компанії "Адамант" Тетяни Дорошенко, у листі йдеться про те, що оператор нібито незаконно проклав кабельні "воздушки".

"Вони вимагають їх демонтувати й використовувати кабельну каналізацію комунального підприємства в Дарницькому районі. Її схема до листа додавалася", - заявив менеджер.

Аналогічні листи одержав і київський інтернет-провайдер Ipnet.

"Щоправда, по адресах, які були зазначені в ньому, у нас не було "воздушок", - заявив представник компанії.

Як відомо, "Київжитлоспецексплуатація" у своїх діях керується рішенням Київради від 14 липня, яким підприємству було доручено координувати розміщення устаткування столичних телекомунікаційних операторів у житлових і нежитлових об'єктах комунальної власності.

Згідно з рішенням, оператори зв'язку повинні будуть щомісяця у формі передплати перераховувати цьому підприємству плату за користування будинками, керуючись попередньо підписаними з ними договорами.

"Київжитлоспецексплуатація" повинна в місячний строк розробити й погодити з Головним управлінням цінової політики КМДА тарифи на розміщення телекоммереж.

Утім, керівник "Адаманту" відзначає, що рішення Київради так і не було опубліковане, тому вона ставить під сумнів легітимність дій комунального підприємства.

Однак оператори побоюються, що на ринку може з'явитися монополіст, який тепер буде вибірково пускати операторів у будинки киян. Таким чином "Київжитлоспецексплуатація" може стати другим "Укртелекомем" місцевого рівня, який володіє кабельною каналізацією й установлює тарифи на вхід і оренду місця.

Хоча директор київського оператора Sumtel Максим Євдокимов вбачає в діях КП і позитивні моменти.  

"Вимога до учасників ринку користуватися прибудинковими колекторами зрівнює їх у правах. Зараз у Києві близько ста "провайдерів" надають послуги домашнього інтернету. Причому не менш 80% з них не працюють у правовім полі. Це й податковий облік, і будівництво волоконних мереж. Багато розміщують своє устаткування на так званих технічних поверхах або на сходових прольотах".

"Таке напівлегальне будівництво обходиться операторам у кілька разів дешевше, ніж будівництво ліній зв'язку у будинку через кабельну каналізацію з урахуванням усіх платежів і обтяжень", - пояснив Євдокимов.

Однак, відзначає видання, за допомогою "воздушок" будує свою інтернет-мережу навіть лідер ринку зв'язку - компанія "Київстар".

Якщо комунальному підприємству все-таки вдасться зобов'язати провайдерів зняти "воздушки" у Києві, то це може привести до того, що учасників ринку стане менше, а тариф на послугу зросте.

Так звані "воздушки" - це кабельні переходи від одного будинку до іншого. Такий метод будівництва швидкісних мереж оператори інтернету активно використовують уже 5 років.

Біда в тому, кажуть оператори, що прокладати кабель у каналізації електрозв'язку "Укртелекома" і колекторних системах компаній-забудовників значно дорожче та й місць у підземних трубах вистачає не всім.  

У "Київжитлоспецексплуатації" коментувати ситуацію відмовилися.

"Коментарі даються тільки з дозволу КМДА. Звернетеся до них, вони факсом дадуть доручення",- повідомили у підприємстві.

Але прес-служба КМДА чомусь так і не відправила в КП відповідний лист.  

За матеріалами "Коментарів".

powered by lun.ua