Жителі Конча-Заспи між собою не спілкуються, а простих людей не підпускають навіть до берегаФото Сегодня
Мешканці Конча-Заспа живуть за своїми правилами: тут не люблять чужих і не здороваються один з одним, а невиховані "синки" можуть і стільцем запустити в домробітницю.

Про це пише "Сегодня".

У елітному містечку живуть мер столиці Леонід Черновецький, начальник департаменту авіації МНС Євгеній Червоненко, міністр освіти Дмитро Табачник, екс-прем'єр Юлія Тимошенко, екс-президент Леонід Кравчук, екс-депутат Людмила Супрун, прем'єр Микола Азаров, спікер Володимир Литвин, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко, екс-міністр Міноборони Олександр Кузьмук.

Ці люди не поскупилися віддати за сотку золотої землі від $20-30 тисячі, а за елітний будинок на дамбі - $7-12 мільйонів, однак їм шкода слів побалакати з сусідами.

Кожне котеджне містечко Кончі перекрите шлагбаумом, пройти чи проїхати за який далеко не просто.

За словами одного з колишніх охоронців "Срібної затоки", місцеві жителі навіть придумали спеціальний пароль, по якому охоронці пропускають "своїх".

А житель елітних "Золотих воріт" колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко, каже, що в кожного жителя є картка, якою він відкриває шлагбаум.

"Якщо до нас їдуть гості, то я попереджаю охорону, і їх пропускають", - розповів Кучеренко.

Місцеві живуть відокремлено й не спілкуються один з одним.

"Коли наше містечко "Золоті ворота" тільки заселявся, то турбот було багато, і це поєднувало сусідів. А зараз я здороваюся з усіма, але не знаю, хто отут живе", - розповів перший заступник голови КМДА з Євро-2012 Анатолій Голубченко.

Багато сусідів навіть не здороваються один з одним, а тим більше з охороною.

Натомість жителі Конча-Заспи часто влаштовують вечірки у своїх будинках, на які часто запрошують зірок.

За словами Голубченка, вони із сусідами запрошували до себе "ВІА Гру". Крім того, в Конча-Заспі бачили Гайтану, Валерію, Валдіса Пельша й навіть Томаса Андерса.

"Є такі сусіди, що чемно попереджають - мовляв, у дітей весілля, потерпіть музики до 3 годин ночі, адже не щодня сина женимо. Зважаємо на становище. А є такі сусіди-бізнесмени, що ночами дівок привозять і влаштовують у дворі дискотеку із шашликами - до самого ранку репетують, поки з ніг не зваляться. Лаятися даремно, однаково не доходить до них, такі найбільше дістають своїм хамством", - розповіла одна молода жителька елітного будинку.  

Серед елітних будинків Конча-Заспи дім мера Леоніда Черновецького 
Побут місцевих жителів налагоджений до автоматизму. Величезні пакети із супермаркетів і ринків їм привозять водії та охоронці.

"Один охоронець розповідав, що доводиться купувати по десять пляшок молока й кефіру, тому що хазяї їх люблять. Овочі теж намагаються купувати в супермаркетах. А от м'ясо багато беруть на "Бессарабці" і "Житньому", там у них свої продавці. Навіть для своїх собак кістки вони купують саме там", - розповіла касир магазинчика.

Їжу готують кухарі, а постіль - з шовку та льону - міняють кожні три дні.

"Буває, що й 5 пральних машин (на будинок), тому що господарі люблять, щоб постільну білизну їм міняли раз у три дні. Домробітниці тільки те й роблять, що перуть і прасують. Білизна не проста - шовк, льон. Спробуй їх випрасувати, а ще, не дай Боже, спалиш простирадло, можуть і із зарплати вирахувати вартість", - розповіла одна зі служниць.

У багатьох будинках є садівники, та упорядники, які стежать за порядком, наймають охорону і працівників.

Натомість від розкоші багатіїв страждають звичайні кияни, адже вільних пляжів у цьому районі на Дніпрі майже не лишилося. 

Звичайним дачникам лишили лише клаптики пляжу 

А на тих невеличких острівцях, що ще не заковані приватними парканами, кажуть страшно відпочивати.

"Знаєте, у воду заходити страшно. Того й дивися на тебе налетить п'яний водій моторки, скутера або яхти. У них в усіх є вихід до води, стоять гаражі для човнів і яхт. Вони носяться, хизуються один перед одним, дівиць своїх катають, а ми за дітей переживаємо", - поскаржилася дачниця Ніна.

На іншій стороні затоки Дніпра береги забудовані однаковими дорогими котеджами.

"Говорять, що це багатий батько побудував однакові будинки для себе, сина й дочки. Увесь берег закував у камінь. Один наш сусід поплив на той беріг, хотів вилізти, щоб відпочити. Але не отут-то було! Вийшов охоронець із автоматом і сказав, щоб він забирався, а то ще вистрілити може", - розповів дачник Ігор Анатолійович, який живе в Конча-Заспі з 1975-го року.

Кажуть, потерпає від багатіїв і обслуговуючий персонал.

Так, подейкують, примхлива господарка - дружина одного з нинішніх міністрів - уже змінила у своєму будинку не один десяток домробітниць.

"Їй не догодиш: то пил з дорогої рамки не витерли, то крапельку на дзеркалі десь не помітили. І відразу починає підвищувати голос і вказувати на двері. Наші жінки вже не хочуть до неї йти - вона в нас в "чорному списку", - розповіла колишня домробітниця.

А от діти хазяїв Конча-Заспи, дивлячись на примхи своїх батьків, і зовсім не поважають прислугу.

"Вони ставляться до нас як до рабів. Наприклад, у мою знайому син-підліток господарів якось просто запустив стільцем, коли вона ввійшла на кухню, щоб помити посуд. Він у цей час, чи бачите, снідав. А що нам робити, адже 3-4 тисячі гривень, які нам платять, - це дуже великі гроші. От і терпимо", - розповіла одна з робітниць. 

За матеріалами Сегодня

powered by lun.ua