Київ – місто для здорових, або Як живеться у мегаполісі інвалідам"Пандус" на Майдані Незалежності заблокований привареним автоматом
Незважаючи на постійні запевняння чиновників і звіти транспортників про те, як вони працюють над тим, щоб Київ був містом без бар'єрів, нічого у влади поки не виходить.

Нормальні з'їзди на вулицях, транспорт з низькою підлогою потрібні не лише людям в інвалідних кріслах, але й сліпим, і пенсіонерам, і мамам, що перевозять діток у візках, пише "Комсомольська правда".

За словами Володимира Азіна, який після травми уже близько 25 років не має змоги ходити, перешкоди для людей у візках - на кожному кроці.

На вулиці Рейтарській, де працює Володимир, першою перешкодою є висока брівка.

На станції метро "Золоті ворота" нібито є пандус (дві забетоновані смуги на сходах), але по ньому без допомоги ніяк не заїхати.

"Згідно з нормами пандус - це суцільна й похила поверхня з кутом підйому від 8 до 12 градусів, а не два швелери чи забетоновані смуги на сходах. Якщо я сам буду з'їжджати по цьому "пандусу", то просто вб'юся ", - сказав Азін.

Те, що найчастіше називають "пандусом" у Києві - є двома залізними смугами або забетонованою доріжкою під великим кутом. До того ж такі з'їзди досить слизькі для "колясочників", тому без сторонньої допомоги пересуватися на них інваліди не можуть.   

"Колись, пам'ятаю, їхав на роботу й на "Лук'янівській"» чекав супровідного хвилин сорок. Я спізнювався й вирішив підніматися на ескалатор сам, але робітниця підземки мене не пускала - вчепилась у коляску, так, що я навіть випав з неї!", - розповів Азін, додаючи, що таких як він у метро повинні супроводжувати 2 працівників підземки.

Ймовірно саме через це "колясочники" в метро - рідкість.  

Чергова проблема спіткала Азіна у переході між станціями "Палац спорту" і "Площа Льва Толстого". З цих станцій просто не можна вибратися на поверхню, бо вони не мають навіть бетонних смужок для з'їзду, відзначає видання.

А от на найлюдянішій станції метро "Майдан Незалежності" в'їзд на пандус заблокований автоматом з продажу стартових пакетів одного з мобільних операторів.

За словами Азіна, такі випадки не поодинокі.

До речі, на Майдані встановлений спеціальний підйомник, а поруч - дзвінок. Але така модна штукенція, яку колись з пафосом повідомляли, не працює.

Користі від красивого і, ймовірно, недешевого підйомника - нуль  

Не дружній до колясочників і наземний транспорт. Так, тролейбус №18, який мав бути обладнаний спеціальною плитою для заїзду інвалідів, такої "розкоші" не має.

Не можуть інваліди і скористатися банкоматом або автоматом для поповнення мобільного рахунку, адже усі ці пристрої розташовані надто високо для людини, яка не може піднятися з крісла.

Що вже говорити про туалети. Громадські вбиральні й так складно знайти в місті, а пристосовані для інвалідів і поготів.

Бувають випадки, коли туалет, наприклад, у торговому центрі оснащений усім необхідним, але з вулиці інвалідові потрапити в будинок неможливо - немає пандусів.

Тим часом у мерії звітують, що наразі роблять все можливе, щоб зробити столицю дружною для людей з обмеженими можливостями.

"Сьогодні при здачі будь-якого об'єкта комісія враховує наявність можливого доступу інвалідів. Це без винятку стосується всіх громадських будівель, у тому числі й житлових будинків, які здаються", - сказав перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

Крім того, до вже наявного громадського транспорту з низькою підлогою напередодні Євро-2012 у мерії обіцяють докупити ще по 185 таких автобусів і тролейбусів. Також цього року обіцяють понизити брівки майже в 1500 місцях міста й налагодити постійну роботу ліфтів у надземних пішохідних переходах.  

Однак, тут Мазурчаку можна заперечити. Розрекламований на всі лади швидкісний трамвай, який відкрили минулого року, недоступний для колясочників.

"Хвалений швидкісний трамвай теж майже недоступний для інвалідів-колясочников. На кінцевих станціях, звичайно, можна самому потрапити у вагон, а от на проміжних спуститися в перехід, що веде до зупинки, без сторонньої допомоги не вийде. Та й не всі вагони з низькою підлогою", - сказав Азін.

Фото "Комсомольської правди"

powered by lun.ua