Виставка квітів "Казки народів світу": хто бажає сфотографуватися з жабками?

25.08.2009  11:36 __ "Українська правда. Київ"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Назустріч гостям виставки плили "Пурпурові вітрила"
У Києві відкрилася чергова виставка квіткових експозицій на Співочому полі. Відвідати її може кожен з 22 серпня по 1 вересня.  

Видовище це для освіченого столичного жителя зовсім не нове. Але тим не менш, квіткові композиції відвідала вже величезна кількість людей. І іноді це було зовсім не на користь тяжкій праці флористів. 

Традиційну, вже 54-у за рахунком, щорічну виставку квітів відкрив міський голова Києва. Представляти пана Черновецького немає потреби, усі його добре знають. Він одним з перших оцінив 10 квіткових експозицій, які підготували комунальні підприємства.  

За словами  авторів композицій, цьогорічна виставка на тему "Казки народів світу" дозволяє кожному відвідувачу поринути у яскравий світ дитинства. 

Цьогорічна виставка квітів була присвячена казкам народів світу 
З мільйонів  квітів було створено унікальні твори. Це "Золотий ключик", "Русалка", "Дюймовочка", "Кіт Леопольд", "Пурпурові вітрила", "Маленький принц" та інші.  

"На створення  композицій ми витратили понад 2 мільйони квітів. Приблизно 100 наших співробітників працювали впродовж понад 2 місяців над оздобленням кожної ділянки виставки. Ми пишаємося результатом. Навіть під час кризи Київ залишається окрасою України", - повідомив генеральний директор "Київзеленбуду" Юрій Хаєв.  

Окрім зеленбудівців, у виставці беруть участь садові центри, ландшафтні організації, ботанічні  сади і приватні підприємці, які  оформили цілі сектори з фіалок, кактусів та орхідей. Про це свідчать жовті таблички у вигляді трикутників, на яких написано, який район Києва представляв ту або іншу експозицію.  

Якраз через  ту саму кризу, про яку говорив Хаєв, відвідувачів безкоштовної прогулянки в "квітковій казці" опинилося більше, ніж очікували самі організатори. Тому, після відвідування тисячних натовпів людей за перші три дні працівникам експозицій доводиться щодня відновлювати ті елементи, які "сумлінні" відвідувачі за день встигають зіпсувати.  

У День незалежності "порушників" було вдвічі більше. Здавалося, що вся маса людей, яка знаходилася на Хрещатику під час параду, опинилася до обіду в Ландшафтному парку. І всі прийшли не просто подивитися на старання флористів, а й обов'язково сфотографуватися на фоні якогось "Маленького принца" або смішних квіткових жабок. 

При цьому кожен  прагнув не просто сфотографувати експозицію з-за огорожі, а обов'язково ще просив свою дитину залізти в квіти. На всі  експозиції працівників, які стежили  за "квітковим" правопорядком, не вистачало. Більша частина їх зосередилася біля гіперпопулярного Буратіно із "Золотого ключика".  

"Дівчина,  ви все зіпсували, ваша рука потрапила в кадр!", - обурено кричала мама дівчинки на працівницю парку, яка виводила її маленьку доньку з території експозиції.  

Не менш популярні жабки з композиції "Дюймовочка" залишилися без нагляду. І тут відразу ж створювалися довгі черги охочих бути відображеними поряд з ними.  

Але вдавалося  це не всім. Деякі так і не дійшли до виставкових експозицій. На 12 годину дня до них можна було дістатися лише вертольотом.  

Видовище дуже нагадувало евакуацію людей із стотисячного стадіону. Живі черги постійно прибуваючих людей, що рухалися углиб парку між вітринами з личаками, вишиванками і квітами. За словами одного з продавців такої імпровізованої вітрини, кожен заплатив по 600 гривень, щоб розміститися на вуличках парку до 1 вересня.  

Не обійшлося  й без казусів з боку самих організаторів виставки. Особливо відзначився "Маленький принц". У книзі відгуків експозиції в розділі тематика красувалася назва "Піраміда Пернатого Змія", хоча принц у червоній футболці з колоритним надписом "HBG" на пернатого змія не був схожий ні спереду ні ззаду.  

 Казус з книги відгуків
До речі, надпис так й залишився загадковим. До Сент-Екзюпері надпис стосунку не має, й навряд чи це хитрий маркетинговий хід девелоперів з Чикаго з подібною назвою або російської рок-групи. Відвідувачі подібних заходів не можуть бути потенційними клієнтами перших або шанувальниками других.   
 
У цілому, експозиції варто відвідати. Але зробити це бажано в будні і неодмінно треба взяти своїх дітей. Для них це буде вдвічі цікавіше.

Тим більше, директор "Київзеленбуду" обіцяв навіть організувати поні для найменших відвідувачів. Але якщо б поні побували в парку в день незалежності, то з ними можна було б максимум тільки фотографуватися як з квітковими жабками.

Усі фото "Української правди. Київ"

powered by lun.ua