Віктор Янукович – гарант Леоніда Черновецького?

28.07.2009  16:45 __ Оксана Денисова


Фото "Сегодня"
Не пройшло і три місяці з часів гучної заяви мера про своє президентство, як Леонід Михайлович, нібито, передумав балотуватися. Принаймні власний штаб для президентської кампанії 2010 року він не формує. Натомість підтримує формально "конкуруючу фірму" - Партію регіонів.

Як з'ясувала УП, блок Черновецького та Партія регіонів у Києві переходять у так звану стадію "щільної співпраці". Але, про все по порядку

Наприкінці червня політрада ПР переформатувала керівництво київського штабу. Василя Горбаля, який донині відповідав за всі вибори в місті, відсунули на другий план. Він отримав почесну посаду "весільного генерала", якій пізніше дали пристойну назву - "керівник публічної виборчої кампанії".

На цьому ж засіданні було затверджено нового керівника штабу, в руках якого тепер сконцентрована фактично вся організаційна діяльність у Києві, включно з грошовими потоками. Цим керівником став Віктор Сівець, у минулому - керівник Держкомітету лісового господарства та бізнесмен, а нині - в. о. заступника голови КМДА, постійний партнер Віктора Януковича по грі в теніс і "просто хороша людина".

"Одним з перших рішень Сівець призначив собі зарплатню у 20 тисяч доларів. З мотивацією: "Я - хороший менеджер". Потім він почав формувати команду... з людей Леоніда Черновецького", - розповідають джерела.

"Раніше усіма виборами в районах керували керівники районних організацій, а тепер кожен з них або має у заступниках людину мера, або сам є заступником цієї людини. Їх спустили зверху (з центрального штабу - авт.) Тобто і центральний, і районні штаби Києва повністю укомплектовані "парашутистами" Черновецького", - обурюються співрозмовники "Української правди".

За їхніми словами, у штабі існує так званий "кадровий резерв" - список людей, які можуть бути задіяні у виборчій кампанії в якості юристів, спостерігачів та членів київських тервиборчкомів від ПР.

"Список складається приблизно з сотні осіб, з них лише троє мають безпосереднє відношення до Партії регіонів. Всі інші - депутати Київради від блоку Черновецького, їхні близькі родичі та друзі".

За словами джерел, з більш-менш відомих особистостей у "резерві" перебувають: голова регламентної комісії Київради Віталій Павлик, член бюджетної комісії Юрій Бічук та земельної Олексій Самохін - всі троє з блоку Черновецького. Також у списку нібито фігурує Андрій Шлапак - двоюрідний брат заступниці лідера фракції блоку Черновецького в Київраді. Сама ж Алла Шлапак є фактично "правою рукою" Сівця у штабі.

"Резервникам обіцяно, що у березні 2010 року вони підуть на вибори до місцевих рад (у даному разі до районних рад столиці - авт.) за списками Партії регіонів", - кажуть джерела.

Мотиви Черновецького відстежити легко. Маючи непрості "високі стосунки" з Юлією Тимошенко, мер розуміє, що в разі її перемоги на виборах, він навряд чи встигне добігти до кордону. Пам'ятаючи до того ж про чисто жіночу звичку прем'єра зранку забувати про дані ввечері обіцянки, Леонід Михайлович перестрахувався, домовившись з "хазяїном свого слова" Віктором Януковичем, який має однакові, я якщо не більші за Тимошенко шанси на перемогу.

"Домовлено, що після перемоги Януковича, він не чіпатиме Черновецького - мер залишиться на своїй посаді і убезпечиться від відповідальності за майнові справи. Натомість Черновецький має підтримати Януковича у першому та другому турах", - кажуть у штабі.

За словами джерел, перед столичним штабом стоїть завдання - набрати по Києву 30 % голосів. Така цифра нібито розраховувалася, виходячи з того "що на останніх виборах Черновецький отримав 27%". Мабуть, у даному випадку ПР забула, що на тих виборах голосувала тільки половина киян.

"Українська правда" не змогла додзвонитися до Алли Шлапак, однак готова у будь-який момент оприлюднити її коментарі. Натомість вдалося поговорити з керівником виборчого штабу ПР у Києві Віктором Сівцем

Віктор Сівець, фото з сайту ПР 
- Пане Сівець, як просувається робота київського штабу ПР?

- На даний момент ми завершуємо формування і центрального штабу, і районних осередків, зараз ці структури заповнюються професіональними людьми. Думаю, що вже з 10 серпня ми будемо вести роботу по виборам президента.

- Який у вас кадровий потенціал, як саме ви підбираєте людей?

- Це люди, особливо в Києві, які дуже втомилися від тієї влади, яка 5 років гробить цю країну і це місто. Це люди з різними політичними переконаннями. У них є колосальне бажання того, щоб Янукович став президентом України,і тому ми з задоволенням приймаємо до себе представників всіх політичних сил, які хочуть нам допомогти.

- Які це політичні сили?

- Це і "Наша Україна", і Партія промисловців і підприємців, і блок Леоніда Черновецького...

- А навіщо ви берете до себе, наприклад, блок Леоніда Чернівецького, адже вони - партія влади в Києві і виходить, що саме вони 5 років "гроблять" це місто?

- До мене не приходить блок Леоніда Черновецького, до мене приходять люди, які входять до цього блоку. Вони симпатизують і вірять Януковичу, пропонують своє вміння, свій професіоналізм і своє бажання працювати. "Наша Україна" також перебуває при владі, у них є президент, а ви чогось про неї питання не задаєте.

- Ми ж з вами розуміємо, що влада президента практично вже завершена, а лідер блоку Черновецького має владу в Києві...

- Ми не кажемо, що блок Черновецького нас підтримує, є просто люди, які хочуть працювати...

- Так вони мають хотіти працювати на свого лідера, він же теж зібрався балотуватися...

- А ви задайте запитання їм, чому в них є таке бажання, допомогти Януковичу стати президентом!

- Вашим заступником по штабу практично є заступник лідера фракції блоку Черновецького Алла Шлапак. Це правда?

- Так.

- Чим вона вам пояснила своє бажання працювати з Партією регіонів, якщо у неї є свій лідер?

- Вона каже: "Я хочу допомогти вам в тому, щоб Віктор Федорович став президентом". Як я можу відмовити грамотній, розумній людині, яка хоче нам допомогти?

- А ви її спитали, чому вона не хоче, щоб Леонід Михайлович став президентом, адже ж він теж збирався балотуватися?

- Ну навіщо ж я буду їй задавати таке питання?

- Ви можете підтвердити інформацію про так званий "кадровий резерв", що складається з людей, які можуть бути використані як юристи, члени тервиборчкомів тощо? За нашими даними серед цих людей, крім представників ПР фігурує, зокрема, Алла Шлапак, її брат, а також кілька депутатів від блоку Черновецького...

- Це якась провокація, штаб ще не працює на повну потужність, і ніяких подібних документів я не бачив

- За нашими даними цим людям обіцяно, що в разі успішної виборчої кампанії на користь Януковича, всі вони підуть наступного року за списками ПР на вибори до органів місцевого самоврядування...

- Це також не правда. У нас достатньо представників нашої партії, яких ми можемо задіяти у виборчій кампанії, і які, в разі її успішного завершення очолять наші списки. Не вірте провокаціям - зараз починається виборча кампанія, і вам ще і не те розкажуть. А що, до речі, кажуть про мене?

- Про вас кажуть, що ви поставили собі зарплату у 20 тисяч доларів, сказавши, що ви - хороший менеджер. Це правда?

- Ні (сміється). По-перше, моя зарплата складає 2 тисячі доларів, а по-друге - я не збираюся її отримувати. Я прийняв рішення, що спрямую її на премії тим людям, які за штатним розкладом мають меншу зарплатню і які позитивно проявлять себе в роботі.

- Скільки грошей ваша політсила взагалі збирається вкласти у виборчу кампанію?

- Я не можу точно сказати - виборча кампанія ще не розпочалася. Стільки, скільки потрібно для того, щоб наш кандидат став президентом...

- А скільки, на вашу думку, для цього потрібно?

- Якщо влада і надалі діятиме як раніше, постійно себе дискредитуючи - нам взагалі не треба буде грошей витрачати.

Оксана Денисова

powered by lun.ua