На "комерційний культ" Аделаджі знайшли новий компроматФото з сайту "Посольства Божого"
Обмануті прихожани церкви "Посольства Божого", які з легкої руки, чи то пак, слова, її пасторів позбулися останніх грошей і квартир, нині відкрито заявляють про психологічний тиск у церкві з метою заволодіння коштами та нерухомістю.

Як пише "Сегодня", у редакцію газети звернулися потерпілі від цієї піраміди і розповіли історії про те, як активісти і пастори церкви під сильним психологічним тиском умовили їх закласти свої квартири під кредит і віддати його церковникам.

За словами колишнього наближеного до Сандея пастора Володимира Жукотанського, Аделаджа поклав в основу свого навчання так зване "Євангеліє процвітання", звідки і з'явилися заклики збагачуватися, віддаючи свої гроші активістам церкви, що нібито їх збільшать.

За словами адвоката Івана Боднарука, який з лютого 2009 року представляє інтереси низки постраждалих від компаній "Кінгз Кепітал" і "Леонебанк", його клієнти свідчать, що в присутності і з дозволу Аделаджі його помічники, пастори цієї і дочірньої церков, просто під час молитов закликали парафіян збагачуватися.

"Так, пастор Едуард рекламував з кафедри електронну продукцію фірми "Інмаркет" і закликав парафіян негайно її купувати на суму від 300 до 3000 доларів. Пастор Павло збирав по 100 доларів за сумнівні "курси по управлінню фінансами", по закінченні яких, замість касового чека, видавався якийсь "сертифікат" без печаток і юридичної чинності", - сказав Боднарук.

Страшну історію розповіла (і підтвердила документами) 83-річна киянка Нінель Бугаєвська, яка втратила квартиру на вул. Лютеранській у центрі Києва.

Маючи матеріальні труднощі, жінка звернулася за порадою до "духовного наставника", Ігоря К., який порадив їй взяти під заставу житла кредит. Але, оскільки бабусі його не дадуть, порадив подарувати квартиру "гарній людині Роману О. , за якого ручається і буде гарантом угоди". А Роман, мовляв, візьме кредит, виділить бабусі відразу 10 000 доларів, а потім буде давати по 500 доларів на місяць. Причому нібито після отримання кредиту житло "передарують" Бугаєвській назад.

Жінка послухалася і подарувала квартиру. Але потім їй грошей не віддали, а порадили зібрати все, що має і вкласти в "Леонебанк" під величезні відсотки. Жінка зібрала останні гроші і віддала разом з неодержаними 10 000 Роману, внаслідок чого втратила і житло, і останні кошти.

За словами Романа, повернути квартиру неможливо, а гроші, мовляв, працюють на славу Божу, так що обурюватися не треба.

За словами адвоката Боднарука, сам Сандей дія обачно, сам гроші не брав, але закликав вкладати їх у різні організаці на кшталт фонду бабусі Сандея на ім'я Рейчел.

Як розповів газеті старший слідчий з особливо важливих справ Головного слідчого управління МВС Сергій Шуваєв, у справі "Кінгз Кепітал" вже арештовані троє осіб: екс-директор Бандурченко, а також якісь Голованов (громадянин Росії) і Колесников.

"Ці двоє знаходилися в розшуку. Але недавно самі прийшли в міліцію: мовляв, ви нас шукаєте, а ми і не знали, тільки в ЗМІ прочитали, от і з'явилися. Вони офіційних посад у "Кінгз Кепітал" не займали, але керували грошовими потоками. Тобто люди приносили свої гроші, їх складали в мішки і везли цим двом", - сказав слідчий.

За словами 50-річної парафіянки дочірньої церкви "Сила віри" Катерини Пилипенко, у неї видурили 3300 доларів за якісь сумнівні комп'ютерні курси. А потім ще 10 тисяч доларів, щоб стати консультантом у "Кінгз Кепітал".

"Потім вирішила сама стати консультантом. Поклала 100 000 гривень на рік під 42% річних. За порадою подруги (мол, там величезні відсотки, вклади на 5 місяців, нічого за цей час не станеться, а ти озолотишся) вклала (всі гроші) у "Леонебанк"! Де і втратила", - сказала Пилипенко.

За її словами, також існував клуб "1000 мільйонерів", де за дводенний семінар кожний заплатив (без касових документів) по 700 гривень, а за членство в клубі 200 доларів на рік.

"Там усі ми підписали "Завіт служіння Богові фінансами", після чого з цим папером, піднявши неї над головою, клялися зі сцени у вірності цьому "Завітові"... Були бізнесмени, що клялися, що віддадуть 90% свого бізнесу Богові (тобто церкви), мол, їм і 10% вистачить на життя... Усе це відбувалося в присутності пастора Сандея, що, побачивши кількох людей, що не піднялися на сцену, сказав їм: мовляв, майте на увазі, Бог дивиться на вас і усе бачить!", - розповіла "Сегодня" Пилипенко.  

Крім того, у лоні церкви є курси "Господарі землі", це 8 занять, заплативши за які лише 100 доларів, люди нібито мали право на 10 соток землі. Найстрашнішим є те, випадків, коли організації, клуби, школи, виданя виманили у прихожан останні гроші, є десятки.

У розпорядженні "Української правди. Київ" опинилася відповідь Державного комітету у справах національностей та релігій щодо віровчення та культової практики "Посольства Божого".

За даними Держкомітету у справах релігій, Сандей Аделаїда розпочав свою "просвітницьку діяльність" у 1994 році із заснування церкви "Слово віри" та благодійної релігійної організації "Благовіст".

Упродовж кількох років було організовано кілька церков, благодійних організацій та комерційних підприємств, а також низка платних навчальних закладів. Практично відразу керівництво церкви почало скуповувати нерухомість.

А з 2002 року, як зазначається у дослідженні Держкомітету у справах релігій, "керівництво церкви у проповідях всіляко підкреслювало, що участь віруючих у різного роду фінансових справах дає можливість реалізувати їхні особисті творчі можливості, розвивати здібності у фінансово-економічній сфері, кожна з яких є відображанням "Божественних благоговінь".

Таким чином, у лоні церкви виховувалася нова генерація бізнесменів, йдеться у дослідженні Держкомітету у справах релігій.

У висновках, зроблених Держкомітетом, йдеться, що керівництво "Посольства Божого", "проповідуючи своє вчення і здійснюючи соціальне служіння", порушує закон, а у діяльності релігійної громади наявні ознаки комерційного культу, який "активно освоює сфери бізнесу та політики".

 
 
 
Фото "Української правди. Київ" 
Як відомо, 24 листопада столична міліція затримала керівника "Кінгз Кепітал" Олександра Бандурченка за обвинуваченням у шахрайстві з грошима громадян.

Начальник Головного керування МВС України в Києві Віталій Ярема заявив, що підставою для порушення кримінальної справи були заяви від майже 60 громадян. За словами постраждалих, вони відповідно до укладених угод з "Кінгз Кепітал" не можуть отримати ні обіцяних відсотків, ні вкладених грошей.

2 січня в рамках розслідування кримінальної справи щодо діяльності "Кінгз Кепітал" столична міліція обшукала місце роботи і квартири пастора "Посольства Божого" Сандея Аделаджи.

Пастор "Посольства Божого" також дав зобов'язання міліції не виїжджати за межі України, поки не буде завершено розслідування справи про фінансові махінації компанії "Кінгз Кепітал", згодом проти Аделаджи порушили кримінальну справу.

У київській міліції також відзначили, що це зв'язано з тим, що в заявах потерпілих від діяльності "Кингз Кепітал" відзначається, що саме Аделаджа під час своїх проповідей закликав прихожан вкладати гроші у  фінустанову.

Головне слідче управління МВС продовжує розслідувати кримінальну справу, порушену щодо фінансової піраміди "Кінгз Кепітал", а також проти старшого пастора церкви "Посольство Боже" Сандея Аделаджі. Як відзначають в міліції, пастор регулярно ходить на допити, а його справу можуть передати в суд на початку 2010 року.  

"Українська правда. Київ"

powered by lun.ua