У Черновецького замість метро збудують Мазепу?

28.04.2009  16:40 __ Ірина Балачук


Команда Леоніда Черновецького, мабуть, ніколи не перестане дивувати киян своїми "ноу-хау", від яких волосся стає дибки.

І йдеться не лише про "вітання від слона Васі" чи "прямий шлях до Бога у столичних лікарнях".

Адже виконуючий обов'язки міського голови Анатолій Голубченко почав "прямим текстом" просити гроші.

Він звернувся до прем'єра Юлії Тимошенко з проханням виділити із коштів, передбачених будівництво метро, 10 мільйонів гривень на спорудження пам'ятника Івану Мазепі.

Про це йдеться у листі Голубченка до Тимошенко, який "Українська правда" отримала від джерела у столичній мерії.

 
Як відомо, Кабінет Міністрів розподілив по об'єктах 500 мільйонів гривень коштів стабілізаційного фонду, передбачених на виконання Києвом функцій столиці.

Згідно з постановою, 200 мільйонів гривень з цієї суми будуть спрямовані на будівництво ділянки Куренівсько-Червоноармійської лінії метро від станції "Либідська" до "Васильківської". Решта  300 мільйонів були розподілені на будівництво і ремонт колекторів.

У своєму листі Голубченко просить  виділити кошти "на спорудження пам'ятника Мазепі та його соратникам за рахунок зменшення видатків по будівництву Куренівсько-Червоноармійської лінії метрополітену, на ділянці від станції "Либідська" до станції "Виставковий центр". 

Цікавим є те, що мерія вирішила брати кошти саме з "будівництва століття". Як відомо, дату здачі трьох станцій - "Деміївської", "Голосіївської" і "Васильківської" - переносили кілька разів саме через брак коштів. Неодноразово метробудівці заявляли про можливість замороження будівництва також у зв'язку з відсутністю фінансування.

А столична влада обіцяла добудувати три станції у сторону Теремків ще у минулому році. Мабуть, кожен пам'ятає величезні білборди, якими майоріла столиця перед позачерговими виборами мера "Київська міська державна адміністрація гарантує три станції метро на Теремки вже у 2008 році!"

 
Але ще в листопаді минулого року "Київметробуд" заявляв, що столична влада заборгувала їм 250 мільйонів гривень. У квітні 2009 року метробудівці пішли у відпустку за власний рахунок.

"Наскільки мені відомо, ніякі роботи не ведуться, адже ми всі (управління будівництва) у відпустці за власний рахунок", - сказав начальник прес-служби ВАТ "Київметробуд" Валентин Кейбіс у коментарі "Українській правді".

Водночас він наголосив, що три станції у сторону Теремків готові на 95%.

"Три станції на 95% готові, але все зупинено. У нас же понад 200 мільйонів боргу ще за минулий рік. Щоб здати ці станції, я думаю, треба ще понад 200 мільйонів. Але ж "понад 200" це може бути і 300 і 400 мільйонів, ви ж розумієте", - сказав Кейбіс.

На запитання, чи проводиться хоч якесь будівництво, начальник прес-служби "Київметробуду" відповів: "Якщо нас відправили у відпустку безоплатно, то як ви думаєте? Звісно, на дільницях є якісь люди, які слідкують, щоб не сталося якоїсь аварії, щоб не затопило, щоб не розікрали врешті-решт дорого кабелю, устаткування... Але продуктивні роботи по створенню метро не проводяться через відсутність фінансування".

Кейбіс відзначив, що метробудівці будуть у відпустці до 4 травня включно, а потім сподіваються, що столична влада виділить гроші, і метробудівці зможуть вийти на роботу.    

Ще дивнішою ця історія виглядає на фоні того, що столична адміністрація змогла знайти кошти на святкування 9 травня і не знайшла їх на пам'ятник. За інформацією газети "Сегодня", на святкування Дня Перемоги з міського бюджету Києва виділили 186 мільйонів гривень.

Побачивши таку суму, звісно закрадається підозра, чи не збираються деякі чиновники і самі погуляти на такі захмарні гроші для одного дня свята.

Щоправда, за словами, Голубченка, який підписав розпорядження про 186 мільйонів на 9 травня, столиця цього року і так заклала менше грошей на святкування різних дат, але кошти спочатку були передбачені в загальному фонді бюджету на ці потреби, і витратити їх на щось інше просто неможливо.

Тим часом від браку коштів страждає не лише столична підземка, а й низка наземних розв'язок. Так, завершення розв'язки на Московській площі, яку вже кілька разів обіцяли здати у 2009 році, можуть перенести на наступний рік.

За словами Голубченка, Кабмін, який мусить фінансувати будівництво, цього року на реконструкцію площі виділив лише 2 мільйони гривень, а це аж 1% від потрібної суми.

Крім того, під загрозою зупинки опинилися реконструкція Подільсько-Воскресенського мосту, розв'язка на Поштовій площі, колектор і обіцяний швидкісний трамвай. На кожен з цих важливих для міста об'єктів не вистачає по 200-300 мільйонів.

Так, 10 мільйонів на пам'ятник Мазепі не так і багато від пирога в 200 мільйонів, передбачених бюджетом на метро, але, якщо на всі забаганки скубти грошики з цього джерела, то метро на Теремки таки дійсно приїде у новій ері. 

"Українська правда" п'ять днів тому надіслала запит до Київської міської державної адміністрації з проханням пояснити такі дії міської влади, однак відповідь досі не отримала.

Не вдалося почути якогось пояснення і від самого Анатолія Голубченка. Його прес-секретар нібито записала запитання і обіцяла якомога скоріше надати відповідь, але після цього просто ігнорувала дзвінки "Української правди".

 

Ірина Балачук

powered by lun.ua