Шоу для Черновецького, або 1,5 мільйона за стару "Чайку"


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Перед мерією влаштували аукціон
Мер Києва Леонід Черновецький нарешті реалізував свою забаганку під назвою аукціон з продажу автопарку мерії. У п'ятницю машини чиновників пішли з молотка. Відкривав торги Черновецький. Він назвав аукціон "важливою для киян подією" і подав під соусом "боротьби з корупцією".

"Сьогодні у нас свято і сумна новина для всіх чиновників, які за рахунок киян їздили на дуже дорогому службовому транспорті. Одну з машин "Чайку" я куплю на згадку про цю важливу для України подію. Я стверджую, як людина, що знає життя , що це тільки початок боротьби з корупцією. Це буде для України історична подія", - сказав Черновецький.

Він не забув вкотре наголосити, що "чиновники усіх державних органів повинні як в усьому світі їздити на скромному, недорогому вітчизняному транспорті".

"Слава богу, він (вітчизняний транспорт) у нас ще є, і його треба підтримувати. Це правильно і справедливо, це по-народному. Це справжня любов до своїх виборців", - продовжував оспівувати "свою добру справу" градоначальник.

Не забув мер згадати "незлим тихим словом" і уряд.

"Я закликаю Кабінет міністрів терміново по всій системі продати мільйони дуже дорогих авто, в основному "Мерседесів", на яких вони сьогодні їздять за рахунок українців. Продати, а гроші направити на соціальні програми. Я бажаю всім, хто тут присутній і всім хто буде дивитися ваші видатні репортажі, хорошого настрою. Правда, це свято. А я щасливий, що ми його дочекалися", - підсумував мер. 

Проводила торги заступник мера, яка щойно вийшла з декрету, Ірена Кільчицька. З восьми машин, які були виставлені на аукціон, одну було знято з торгів. Така доля випала "Крайслеру" Ярового, яку присутні просто не захотіли купувати.

Решта автопарку пішли з молотка досить швидко і за непогані суми, хоча змагалися за них звичайні земні люди. Так, "Тойоту Камрі", на якій їздив секретар Київради Олесь Довгий, продали за 154 тисячі гривень.

Дещо менше віддали за такі ж "Тойоти" заступників мера Віталія Журавського (131 тисяча гривень) і Дениса Басса (153 тисячі гривень). Хоча машину Басса також хотіли зняти з торгів: якийсь час вона не приваблювала потенційних покупців.

"Мерседес-Бенц", на якому їздив заступник градоначальника Анатолій Голубченко придбали за 106 тисяч гривень (при стартовій 29!).

Машина колишнього мера Олександра Омельченка "Тойота Ленд Крузер" пішла з молотка зо 115 тисяч.

"Бюїк Парк Авеню", на якій їздили Іван Салій і Косаківський був проданий за 69 тисяч.

Але справжня боротьба розгорнулася за "Чайки" О. Ботвина і Володимира Щербицького.

 
За машину Ботвина навіть змагався мер, хоча раніше говорив, що претендуватиме тільки на "Чайку" Щербицького. Він запропонував півмільйона, але авто купили за 600 тисяч гривень.

І врешті-решт була продана "мрія Черновецького". Звісно купив її сам мер. Хоча, за його ж словами, мав достойного суперника - голову Шевченківської райдержадміністрації Віктора Пилипишина.

Мрія Черновецького збулася. Він "відчув себе Щербицьким
Під час торгів обоє голови весело жартували, так наче конфлікту через реорганізацію столичних районів у них ніколи не було.

На якомусь етапі здалося, що Черновецький здався і "віддає" авто Пилипишину.

Мер навіть спитав, то що покатаєш?

Водночас глава Шевченківської райради на питання, що буде робити з "Чайкою", коли купить, відповів: "Мера буду возити".

Тут уже не змовчав Черновецький.

"Буде на зло мені кататися тут перед мерією, щоб у мене слина текла. Я буду кататися перед Кабміном, а Віктор Петрович буде дражнити мене", - сказав мер.

Врешті-решт "Чайку" купив Черновецький, не пожалівши на неї півтора мільйона гривень.

Він пообіцяв їздити на ній і на роботу, і в секретаріат президента, і в Кабмін - словом усюди.

Хоча перевірити слова "мера усіх киян" буде дуже легко - просто поспостерігати, на чому катається Черновецький. Може, він і справді змінить комфортабельний і шикарний "Майбах" на старезну "Чайку", хто знає?

Взагалі на аукціоні заробили 2 мільйони 828 тисяч гривень. Було б добре, якби вони дійсно пішли на туберкульозні і онкологічні лікарні, як про це заявляли у мерії.  

Після торгів Кільчицька розповіла, що це не останнє шоу, яке влаштовує мерія. Наступний аукціон може відбутися уже за 2 - 3 тижні.

Фото Дмитра Ларіна

"Українська правда. Київ"

powered by lun.ua