Суд переніс розгляд справи про повернення киянам акцій "Київенерго"Фото 112.ua

Господарський суд Києва переніс розгляд позову столичної прокуратури про повернення місту 12,7% акцій "Київенерго", 61% - "Київгазу" і 67% - "Київводоканалу", які раніше належали територіальній громаді Києва.

Про це сказала головуюча суддя Оксана Гумега, повідомляють "Українські Новини".

Відзначається, що на засідання не з'явилися представники відповідача.

При цьому суд не одержав даних про те, що відповідачі в справі були належним чином сповіщені про час і місце засідання.

У зв'язку із цим судове засідання було відкладено на невизначений термін, про що учасників процесу буде повідомлено відповідною постановою суду пізніше.

Як відомо, позов був поданий 4 вересня. Прокуратура хоче повернути місту 12,7% акцій "Київенерго", 61% - "Київгазу" і 67% - "Київводоканалу", які раніше належали громаді і більше 10 років тому були передані в Статутний капітал "Київенергохолдингу".

Як повідомлялося раніше, у 2006 році на підставі рішення Київради було створено ЗАТ "Компанія Київенергохолдинг".

У процесі створення цього товариства фактично у його власність були передані належні територіальній громаді контрольні пакети акцій ВАТ "Київгаз" та ВАТ "АК "Київодоканал" (61% та 67% відповідно), а також 12,73 % акцій ВАТ "АЕК "Київенерго".

Вартість пакетів акцій на той час була оцінена у 230 мільйонів гривень.

Однак у ході досудового слідства прокуратура міста Києва встановила, що вартість акцій була занижена в більш ніж 4 рази. Згідно з висновками експертів, вона складала понад 1,1 мільярда гривень.

Крім того, з'ясувалося, що у 2007 році без погодження наглядової ради та загальних зборів 12,73% акцій "Київенерго" взагалі були передані на користь інших приватних структур.

На даний час вони знаходяться у власності ТОВ "ДТЕК енерго".  

ЗАТ "Компанія Київенергохолдинг" упродовж багатьох років є збитковим навіть при тому, що Київрада щорічно відшкодовує різницю в тарифах.

Зокрема, товариствам "Київенерго" та "Київводоканал" за весь час існування "Київенергохолдингу" відшкодували майже 13 мільярдів гривень.

Наразі товариство, яке продовжує здійснювати управління підприємствами "Київводоканал" та "Київвгаз", налічує лише 4 працівники.

У червні 2017 року столична прокуратура завершила досудове розслідування стосовно колишнього голови правління ЗАТ "Компанія Київенергохолдинг", який, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно відчужив на користь приватної компанії пакет акцій ВАТ "АЕК "Київенерго".

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ