"Київенерго" через суд стягнуло у киян 13 мільйонів боргівФото bankruptcy-ua.com

"Київенерго" передало до суду понад 1,5 тисячі справ боржників на загальну суму майже 50 мільйонів гривень. Нині за борги від гарячої води відключені 245 будинків.

Про це в інтерв’ю "Новое время" сказав в.о. директора СВП "Київська енергопостачальна компанія" Київенерго Віктор Мельников.

"У цьому році у суди передано 1,58 тисячі справ боржників на загальну суму 49,1 мільйона гривень. За 7 місяців  2017-го винесено близько 580 рішень про стягнення заборгованості на 13,1 мільйона гривень", - сказав він.

Мельников підкреслив, що закон дозволяє компанії відключати послуги боржникам.

"По електроенергії взагалі нема ніяких обмовок – при наявності боргу, компанія має  право відрізати житло такого клієнта від світла. Але зобов'язана підключити послугу не пізніше, ніж через 5 днів після повної сплати. По опаленню і гарячій воді – можемо відключати у міжопалювальний період і при існуванні технічної можливості", - сказав він.

Мельников підкреслив, що сьогодні від гарячої води за борги відключені 245 багатоповерхівок.

Він додав, що компанія і надалі відключатиме божників, оскільки не має іншого виходу.

За словами Мельникова, чимало киян не платять не тому, що не мають змоги, а з принципу.

"Рекордні борги за комуналку мають багато елітних будинків на Печерських пагорбах, наприклад, жителі сучасної багатоповерхівки на вулиці Євгена Коновальця тільки за тепло не заплатили близько 3 мільйонів", - сказав представник Київенерго".

Загалом, за його словами, за світло кияни заборгували 365,3 мільйона гривень, а за тепло і гарячу воду – 1,35 мільярда гривень.

"Є навіть окремий список будинків-неплатників за опалення і гарячу воду. На першому місці багатоповерхівка у Подільському районі на вулиці Вишгородскій,45 (5,6 мільйона гривень), на другому – у Печерському на вулиці Євгена Коновальца, 44а (2,6 мільйона гривень), на третьому – у Солом'янському на вулиці Михайла Донця, 2А (1,8 мільйона гривень)", - підсумував Мельников.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ