"Монстр на Подолі" підлягає знесенню – судова експертизаФото golos.ua

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз визнав незаконним скандальне будівництво на вулиці Нижній Вал, 27-29. Будівля може бути знесена або частково демонтована.

Про це заявила депутат Київради від "Самопомочі" Ольга Балицька з посиланням на відповідний висновок Інституту.

"Експертиза, що проводилася КНДІСЕ, вже готова і передана до суду. Тепер чекаємо на відповідне засідання в Господарському суді Києва", - відзначила депутат.

Балицька уточнила, що фахівці КНДІСЕ дійшли до висновків, що проектно-технічна документація комплексу не відповідає вимогам нормативних документів, а сама будівля не відповідає вимогам нормативно-правових актів, що встановлюють правила будівництва в межах історичного ареалу Києва.

Крім того, реалізований об'єкт будівництва негативно впливає на збереження культурного ансамблю існуючої забудови відповідної частини вулиці Нижній Вал.

Галицька підкреслила, що експертиза показала, що ліквідація або частковий демонтаж будівлі житлово-офісного комплексу є технічно можливим.

"Тепер, після років боротьби, абсолютно законними методами ми домоглися визнання незаконності цього будівництва. Це має стати гарною наукою для всіх недобросовісних забудовників, які звикли йти "по-бєспрєдєлу" і нахабно вважати, що якщо вже збудував, ніхто нічого не зробить", - підсумувала депутат.

Як відомо, будівництво "монстра" майже завершено. Однак, забудовник фактично збрехав киянам, бо збільшив кількість поверхів у будинку після того, як оригінальний проект був погоджений на громадських слуханнях.

Замість запроектованих 6 поверхів будинок зараз має 14. Будівля розташована у частині історичного Подолу, де такі багатоповерхівки заборонені.

Варто відзначити, що те, що забудовник порушує містобудівні вимоги, було видно дуже давно – "незаконні поверхи" з’явилися ще кілька років тому.

У 2009 році відповідно до позитивного висновку ДП  "Укрдержекспертиза" Департамент містобудування та архітектури погодив проектну документацію для будівництва 7-поверхового об’єкта на вул. Нижній Вал, 27-29.

Повторна експертиза проекту проводилася у 2011 році, що призвело до зміни проектних рішень. Використовуючи прогалини у законодавстві, замовник ТОВ "Пателі Лізинг" скоригував проект до 13-ти поверхів.

У лютому 2015 року Господарський суд Києва заборонив вводити в експлуатацію житлово-офісний комплекс на вул. Нижній Вал, 27-29.  

У серпні 2015 року столичні жителі взялися збирати підписи проти житлового будинку "Подол Престиж" за адресою Нижній Вал, 27-29.

Мер Києва Віталій Кличко запевнив, що столична влада буде зносити будівництва, які ведуться з порушенням норм законодавства.  

Зокрема, у Києві демонтували незаконні поверхи у "будинку Філарета", що у Десятинному провулку. 

22 вересня 2015 року комісія Київради з питань землекористування та архітектури підтримала проект рішення, який зобов'язує забудовника ТОВ "Пателі Лізинг" демонтувати незаконні поверхи будинку на Нижньому Валу, 27-29.

7 грудня 2015 року Комісія з питань архітектури прийняла рішення обмежити будівлю на вулиці Нижній Вал по висоті 4-5 поверхами без можливості влаштування атикових поверхів та мансард, або каскадного будівництва споруди в глибину кварталу.

У разі невиконання цих вимог проект передбачав розірвання договору оренди земельної ділянки із забудовником.  

17 грудня 2015 року Київрада відмовила ТОВ "Пателі Лізінг" у поновленні договору оренди земельної ділянки для будівництва житлово-офісного комплексу на вулиці Нижній Вал, 27-29.

У червні 2016 року суд зобов’язав знести незаконні поверхи "монстра" на Подолі.

Однак у квітні 2017 року ТОВ "Пателі Лізинг" почав "узаконювати" права власності на окремі квартири в недобудові через суд. 

Наразі йдуть легальні процеси у Господарському суді міста Києва, де розглядається позов Київради про знесення самовільно здійсненої надбудови на вулиці Нижній Вал, 27-29, в рамках чого, КНДІСЕ проводили експертизу будівлі. 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ