У столичних школах і дитсадках виявили 7 тисяч порушень порушень пожежної безпекиФото gs.fm

Перевірка навчальних закладів столиці перед початком навчального року виявила понад 7 тисяч порушень, зокрема, з пожежної безпеки.

Про це "Українській правді" повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Роман Ткачук.

"Ця перевірка пройшла ще до початку навчального року. Тоді виявили понад 7 тисяч порушень. В основному це зауваження по пожежній безпеці. Це – заблоковані пожежні виходи, прострочені вогнегасники, не перевірений опір обплетення електропроводки, система пожежогасіння не виводиться на центральний пункт тощо", - сказав Ткачук.

Він зміг назвати суму коштів і термін часу, потрібна на вирішення цих проблем.

"Ми зараза цим займаємося. Основна мета цієї перевірки, яка стартувала повторно за дорученням мера, не покарати винних, а визначитися з об’ємами робіт і тим, що нам треба зробити, щоб на 100% вирішити питання пожежної і загалом безпеки по всіх закладах", - сказав Ткачук.

Він додав, що перевірка уже триває і закінчиться лише тоді, коли будуть вирішені всі проблеми.

"Якісь з цих порушень можна вирішити навіть без коштів – як наприклад, розблокувати пожежні виходи, на якісь треба виділити кошти – наприклад, на встановлення пожежної сигналізації", - сказав Ткачук.

Наразі пожежну безпеку перевіряють також у спортивних закладах та базах. У першу чергу перевірять ті заклади, де перед 1 вересня були зафіксовані порушення.

"Перевірка комплексна. Ми також обстежимо сухостійні дерева, недобуди, напіврозвалені якісь дитячі навіси, протипожежне оброблення даху тощо", - сказав Ткачук.

Він наголосив, що сьогодні усе залежить від активної позиції керівників освітніх закладів – наскільки вони готові діяти і витрачати гроші пожежну безпеку.

"Але в даному випадку ми будемо змушувати це робити. Самих керівників ми можемо підтримати, ми можемо знайти в бюджеті кошти для того, щоб вирішити цю проблему. Але варто бути активними і діяти сам керівникам. Важливо звертатися всіх можливих органів у питанні безпеки дітей", - підсумував Ткачук.

Як відомо, мер Києва Віталій Кличко доручив перевірити усі столичні заклади освіти та дитячі установи на дотримання правил пожежної безпеки.

У ніч на 16 вересня у дитячому таборі "Вікторія" в Одесі згоріла двоповерхова дерев'яна будівля. У результаті загинуло троє дітей. Також до лікарні доставлено двоє дітей.

Мер Одеси Геннадій Труханов відсторонив від посади голову Київської райадміністрації Одеси Володимира Сушкова, директора табору Саркісяна і його заступника, який відповідав за пожежну безпеку закладу.

Директор департаменту освіти Олена Буйневич сама подала у відставку.

Ввечері 16 вересня біля мерії Одеси пройшов мітинг у зв'язку з пожежею в дитячому таборі "Вікторія", активісти штурмували будівлю. 

Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами недбалості службових осіб районного відділу ДержНС та органів місцевого самоврядування (ч. 2 ст. 367 КК України).

Про підозру оголошено директору дитячого спортивно-оздоровчого табору "Вікторія" у порушенні вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель дітей (ч. 2 ст. 270 КК України), затримано та повідомлено про підозру співробітниці табору, яка за функціональними обов'язками мала відповідати за пожежну безпеку в оздоровчому закладі.

Ірина Балачук, УП

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ