У столичній гімназії масово отруїлись дітиФото atn.ua

У київській школі-гімназії №59, що на вулиці Великій Китаївській, 85 сталося масове отруєння дітей.

Про це "Українській правді" повідомили батьки школярів.

Відзначається, що від вечора 14 вересня у багатьох учнів цієї школи були симптоми отруєння – нудота, блювота, температура, деяких дітей госпіталізували.  

"Моя дочка, Саша Грішина, навчається у 59-й гімназії. Учора вони там пообідали, і щось пішло не так. Діти отруїлись, блювота почалась просто в школі. Сьогодні з її класу, де 35 учнів, прийшли на заняття до 10 осіб. По всій паралелі схожа ситуація. В гімназії паніка, миють все хлоркою, чистять", - написав у facebook журналіст Сергій Грішин.

Він додав, що це скидається на те, що гімназія намагається "максимально прикрити інформацію про те, що сталося".  

У реєстратурі дитячої лікарні Голосіївського району підтвердили, що до них зверталися батьки дітей з підозрою на отруєння, але кількість постраждалих назвати не змогли.

Прес-секретар заступника голови КМДА Ганни Старостенко Галина Шпак відзначила, що станом на ранок 15 вересня 2 дітей госпіталізовані з підозрою на ротавірус.

"Це інфекція, яка просто передається від дитини до дитини. Але туди вже виїхали лікарі, була СЕС", - сказала Шпак.

За словами директора гімназії Тетяни Антоненко, станом на 14:00 15 вересня до дитячої поліклініки з симптомами отруєння звернулися 24 дитини – учні двох класів.

"За даними лікарні, до них звернулися 24 дитини. Одна госпіталізована. Причина отруєння встановлюється. Це може бути пов'язано з гімназією, а може і не бути", - сказала Антоненко.

Вона додала, що у школі вже були медики, які оглянули дітей, і хворих не виявили.

"Ми працюємо у звичайному режимі, діти харчуються. Була бригада лікарів, була СЕС, взяла усі змиви. Також викликали дезінфекцію. За годину вони приїдуть і будуть проводити дезінфекцію у харчоблоці, місцях загального користування та тих 2 класах, де зафіксовано хворих", - підсумувала Антоненко.

Пізніше заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив у facebook, що школі-гімназії №59 зафіксовано випадки кишкової інфекції. 

"Наразі з'ясовуються обставини та причини її виникнення: здійснюється епідеміологічне розслідування. На місці працюють фахівці Держпродспоживслужби міста Києва та районного управління освіти. Проводиться відбір зразків продуктів харчування", - написав він.

Про результати досліджень чиновник пообіцяв повідомити додатково.

Ірина Балачук, УП

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ