Харківське шосе у Києві перекрили: у 8 будинках відключили світло. ФОТОХарківське шосе у Києві перекрито від Дарницької площі до Інституту хімії у зв’язку із протестом мешканців будинків Войцеховського проти відключення їм електро- та водопостачання.

Протестують жителі 8 будинків житлових комплексів "Стародарницький", "Нова хвиля", "Родинний затишок" і "Флагман". Послуги їм відключили 31 липня.  

Посеред дороги на зупинці "Ярослава Гашека" та перед зупинкою "Інститут хімії" стоять машини поліції.

 

Не ходять ні трамваї, ні автобуси. Поблизу зупинки "Інституту хімії" стоять порожніх 8 трамваїв.

Мешканці перекрили рух від 7 вечора 2 серпня.

За словами представника патруля, який перекрив дорогу на зупинці "Ярослава Гашека", коли відновлять рух, невідомо, оскільки люди вимагають, щоб до них вийшли представники влади. 

 

За даними поліції, з вечора до людей ніхто від влади не виходив.

З вечора протестувало близько 300 осіб, з раннього-ранку було зі 100, о 9 ранку – близько 70-ти: дехто пішов на роботу, люди змінюються.

 

Протестувальники поскладали на дорозі щитки, пару шин, пляшки з водою. Машини поліції стоять по обидва кінці перекритої ділянки вулиці.

 

Мешканці пропускають тільки "швидку" та пожежні машини. 

 

Станом на 8:30 не ходять навіть маршрутки, вони доїжджають до Дарницької площі – і розвертаються. 

 

Станом на  9:05 заступник директора департаменту – начальник управління житлово-комунальної політики КМДА  Олександр Малихін і представниця адміністрації Дніпровського району вийшли до людей.

За їхніми словами, загальний борг по 8 будинках становить 3 мільйони 100 тисяч гривень. При цьому люди кажуть, що справно сплачують за компослуги.

"Ми платимо. Платимо по будівельному тарифу. Узимку то було 2,37 гривні, нині 1,97 гривні. Ми хочемо платити, ми хочемо заключити індивідуальні договори. Але цього не хоче "Київенерго"", - кажуть мешканці. 

 

Наразі чекають представника "Київенерго", щоб провести звірку заборгованості.

Мешканці вимагають, щоб із кожним заключили персональні договори.

Розходитися вони не збираються. 

 

Станом на 9:10 приїхав автобус із представниками Нацгвардії для забезпечення правопорядку. Утім, поки що все мирно і мітингарі не планують силових дій. 

Наразі усі авто і маршрутки їдуть по вулицях Березневій, Гашека та Каунаській. Мешканці цих будинків скаржаться, що під вікнами повно авто, тож вони задихаються від пилу і змушені закривати вікна. 

Фото Ірини Балачук 

Ірина Балачук, УП, оновлено 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ