Власник гастроному запевняє, що не підпалював будівлю, і обіцяє відновитиФото Dmitry Kolomiets

ТОВ "АБ інвестиції та розвиток", яка володіє будівлею колишнього гастроному на вулиці Хрещатик, запевняє, що причина пожежі – жарка погода, а не підпал.

Про це йдеться у листі прес-служби компанії на адресу "Української правди. Київ".

"Насправді причиною загорання стали погодні умови, які в цей день відрізнялись особливою пожежонебезпечністю. Суха, жарка погода, з поривами сухого вітру, найбільш ймовірно, сприяла розповсюдженню пожежі. У той час, як причиною її могло стати потрапляння найменшої іскри", - йдеться в повідомленні.

Заяви про самопідпал будівлі у компанії назвали "брехнею", "вигадкою хворобливої уяви" і "бажанням окремих осіб нажитися на біді".

ТОВ "АБ інвестиції та розвиток" переконує, що стало жертвою "збігу обставин і об’єктивних процесів".

"Збитки колосальні – моральні, фінансові, матеріальні", - йдеться в повідомленні.

У компанії наголосили, що версія про те, що підпал пришвидшить видачу дозволу на повністю нове будівництво або на будь-які інші будівельні роботи – абсурдна.

"Навпаки, підпал привернув ще більшу увагу до об’єкту і взагалі унеможливив видачу жодних дозвільних документів без ретельної перевірки", - відзначили у прес-службі.

"На тлі безлічі заяв, припущень, версій, пріоритетом власника, все ж таки, є відновлення будівлі в її історичному вигляді. Збереження її історичного обличчя і ідентичності", - запевнили у ТОВ "АБ інвестиції та розвиток".

При цьому у компанії додали, що пожежа пригальмує процес відновлення будівлі.

"Та, не зважаючи на всі перепони, власник зобов’язується виконати свої моральні та матеріальні зобов’язання перед громадою Києва, відновивши будівлю "Центрального гастроному" в її історичному вигляді. Тепер – це справа честі", - підсумували у прес-службі.  

Як відомо, пожежа у будівлі колишнього гастроному на вулиці Хрещатик, 40/1 виникла о 16:55 20 червня. 

На момент прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів горів дах на площі 360 кв. м.

Під час подальшої розвідки з’ясувалося, що вогонь по дерев’яних перегородках та перекриттях розповсюдився з 2 поверху на 3 поверх та на горище загальною площею 1000 кв. м.

Пожежу локалізували о 19:11 на загальній площі 1000 кв. м, о 21:04 – ліквідували.

Екс-депутат Київради, активіст Олена Терещенко-Єскіна переконана, що причиною пожежі у будівлі колишнього центрального гастроному на Хрещатику, є підпал з метою забудови ділянки під гастрономом.

У ДСНС кажуть, що у будівлі центрального гастроному на вулиці Хрещатик існує загроза обвалу внутрішніх дерев’яних конструкцій.  

21 червня у будівлі відбудеться засідання районної комісії ДСНС. Крім того, з КП "Київжитлоспецексплуатація" буде залучена будівельна лабораторія, яка проведе обстеження гастроному. Свій висновок вона повинна надати за 1-2 доби.  

Поліція розслідує пожежу у будівлі колишнього центрального гастроному Києва за статтею "Умисне знищення майна".

Народний депутат, радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець заявив, що пожежу на Хрещатику могла спричинити зумисна халатність будівельників, щоб позбавити будинок статусу пам’ятки архітектури і забудувати.

У КМДА наголосили, що будівля колишнього гастроному на вулиці Хрещатик, 40/1 є пам'яткою архітектури і повинна бути збережена.

Довідка КМДА. Будинок на вулиці Хрещатик/Б.Хмельницького, 40/1 наказом Мінкультури від 13.07.2009 № 521/0/16-09 занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка історії, архітектури та містобудування місцевого значення – "Готель "Кане" з охоронним № 350-Кв.

Крім того, він розташовується в межах території пам’ятки містобудування місцевого значення "Вулиця Хрещатик" (наказ Міністерства культури України від 14.08.2013 № 757, охоронний № 927-Кв), архітектурної охоронної зони (рішення виконкому Київради від 16.07.1979 № 920 та розпорядження КМДА від 17.05.2002 № 979) та у Центральному історичному ареалі міста Києва (рішення Київради від 28.03.2002 № 370/1804).   

Ірина Балачук, "Українська правда. Київ"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ