Гостиний двір розсипається на очах. ФОТОГостиний двір на Контрактовій площі пішов величезними тріщинами, а всередині охоронці влаштували спортзал.

Про це пише "Сегодня".

Відзначається, що 6 червня на об’єкт з інспекцією прийшли представники міської влади, активісти та представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Нині стіни споруди без даху покриті величезними тріщинами, вони обсипаються, а сама будівля уже заросла травою і кущами. 

 

За словами заступника начальника відділу інспекції з охорони культурної спадщини департаменту культури КМДА Андрія Печонкіна, Гостиний двір перебуває в аварійному стані. 

Водночас суди про розірвання договору оренди між "Укрреставрацією" і Фондом держмайна тривають. Тільки після цього можна буде передати об'єкт з державної власності до комунальної. 

 

"У міськвлади є можливість і бажання відновити Гостиний двір у первісному вигляді і організувати тут публічний простір з картинними галереями, музеями, бібліотеками", – розповіла голова ГО "Андріївська-Пейзажна ініціатива" Марина Соловйова. 

 

Водночас керівник "Укрреставрації" Іван Клочко запевняє, що компанія має намір боротися за Гостиний двір до кінця.

"Ми і далі боротимемося, щоб закінчити реконструкцію об'єкта", – розповів він. 

 

Стосовно ж виявленого спортзалу на території, то, за словами Клочка, його для себе облаштували охоронці об'єкта. 

 

Фото з facebook Олена Терещенко Єскіна 

 
ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ