Ресторан закрив унікальне мозаїчне панно, що охороняється законом. ФОТОУнікальне мозаїчне панно "Вітер" української художниці та дисидентки Алли Горської на проспекті Академіка Глушкова закрили логотипом ресторану.

Про це у facebook повідомила мистецтвознавець Євгенія Моляр.

Вона відзначила, що це зробив новий власник колишнього ресторану "Вітряк", він змінив назву закладу та оновив фасад. Наразі невідомо, чи панно замурували і відповідно знищили, чи просто закрили.  

Згідно з наказом Міністерства культури № 1273 від 29 грудня 2016 року, панно є пам’яткою монументального мистецтва з охоронним номером 1007-Кв.

Моляр зазначає, що панно було створене Горською у 1967 році у співавторстві з Борисом Плаксієм та Віктором Зарецьким.

Як повідомили "Українській правді. Київ" у самому ресторані, панно не знищили, а просто закрили назвою закладу.

"Панно це є, воно ціле і неушкоджене. Це те, що я знаю. Вам про це може розповісти адміністратор, але його немає на місці. Наберіть нас хвилин за 15", - сказав хлопець, який назвався барменом ресторану.   

Крім того, ресторан опублікував відкритий лист на своїй сторінці у facebook.

"Через шквал звернень та закликів щодо мозаїки Алли Горської, розташованої на фасаді ресторану Mill Hub маємо повідомити: мозаїка не ушкоджена та знаходиться у оригінальному стані", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що адміністрація ресторану не знала, що панно має охоронний статус.

"Враховуючи, що роботи з реконструкції фасаду проводились у жовтні 2016, а охоронний статус мозаїка отримала у грудні 2016, закон порушений не був, а адміністрація не мала жодних відомостей про її історичну та культурну цінність", - йдеться в повідомленні. 

У свою чергу орендар приміщення ресторану Микола Ковальов запевнив "Українську правду. Київ", що вивіску ресторану незабаром демонтують, а панно відкриють.

"Немає у цьому ніякого конфлікту. Ми не знали, що мозаїка має охоронний статус, але це панно ми не демонтували. Воно просто закрите гіпсокартоном. Відкрити його не складе проблеми. Наразі ми вже запросили команду, яка вирішить, як обережно демонтувати назву і відкрити панно", - сказав Ковальов.

На виконання цих робіт закладу потрібно 1-2 тижні.

"Ми плануємо відкрити панно і встановити інформаційну табличку, про те, що це за мозаїка, і про її охоронний статус. Думаю, коли ці роботи закінчаться, то ми зробимо і офіційне відкриття панно. На це треба десь один, максимум два тижні", - сказав Ковальов. 

Ірина Балачук, Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ