Забудовник з бульвару Шевченка каже, що готовий дати 3-5 мільйонів на садибу ТерещенківФото wikimapia.org

Компанія "Інтергал-Буд", яка зводить готельно-офісний комплекс на 17 поверхів на бульварі Шевченка, 32 та 32А, заявляє, що готова реконструювати садибу Терещенків, розташовану по сусідству.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

На ці цілі обіцяють виділити від 3 до 5 мільйонів гривень, але тільки після повернення пам’ятки до державної власності.

Забудовник переконує, що будівельні роботи, які він веде поблизу садиби Терещенків жодним чином не є причиною її плачевного стану.

"При цьому складається враження, що нинішні власники – ПАТ "Центрелеватормлинбуд"  всяко сприяють тому, щоб довести пам’ятку архітектури до аварійного стану, що є злочином, передбаченим ст. 298 Кримінального кодексу України", - йдеться в повідомленні.  

"Інтергал-Буд" заявляє, що поділяє стурбованість громади щодо збереження пам’ятки  архітектури.

"Разом з тим нас обурює факт підміни понять, висловлювань і дій громадської активістки Олени Терещенко-Єскіної. Прикриваючись боротьбою за збереження будівлі, пані Терещенко-Єскіна намагається зупинити законну забудову і виходить за межі правового поля, розповсюджуючи відвертий наклеп і закликаючи громаду до неправомірних дій", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляє Олена Терещенко-Єскіна, після флеш-мобу на захист садиби Терещенків 22 травня забудовник зупинив будівельні роботи.

"Представники забудовника, які з'явилися на нашій акції не лише не змогли продемонструвати ЗМІ дозвільних документів, але і надати відповідь, що саме вони будують і на яких ділянках", - написала активіст.

Вона додала, що з приводу знищення садиби Терещенків написала відкритий лист до мера Києва, а до поліції заяви про злочин: за фактом протиправного будівництва в охоронній зоні пам'ятки, що тягне її руйнування, а також за фактом погроз й „розповсюдження керівником прес-служби "Інтергал-буду" листів з відвертим наклепом".

""Інтергал-буд" в особі керівника своєї прес-служби Володимира Германова також відповідатиме у суді за погрози мені й поширення інформації дискредитаційного характеру. Мною було заявлено публічно, що тиск на мене з боку власників "Інтергалбуду" я розцінюю як реальну загрозу моєму життю, здоров'ю та майну", - написала Терещенко-Єскіна.

Вона наголосила, що і надалі боротиметься з "протиправним будівництвом за адресою бульвар Шевченка, 32 та 32 А" та вестиме роботу в юридичній площині, спрямовану на повернення садиби Терещенків до комунальної чи державної власності.

Як відомо, готельно-офісний комплекс на 17 поверхів на бульварі Шевченка, 32 та 32А у межах історичного ареалу та упритул до історичного будинку колись відомого роду Терещенків, зводитиме фірма, пов’язана з екс-регіоналом Володимиром Зубиком.

Будівельні роботи по бульвару Шевченка, 32-32А почалися 19 травня. Активіст Олена Терещенко-Єскіна переконана, що вони можуть призвести до знищення садиби Терещенків.

Як відомо, садиба Терещенків була побудована у 1874 році у стилі неоготики. Нині це пам’ятка архітектури місцевого значення. Флігель будинку теж перебуває на державному обліку як нововиявлена пам’ятка архітектури.

До кінця 2007 року садиба була на балансі КП "Київжитлоспецексплуатація", яке здавало її в оренду.

У 2008 році унікальні будинки передали у власність ВАТ "Центрелеватормлинбуд" під реконструкцію. Зараз будівля перебуває в аварійному стані.

Управління охорони культурної спадщини в наприкінці квітня 2016 року оглянуло садибу та зобов’язало ВАТ "Центрелеватормлинбуд" до 22 червня 2016 року укласти охоронний договір та привести будівлю до належного стану.

ВАТ "Центрелеватормлинбуд" охоронний договір уклало, але жодних робіт не проводило.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ