Кабмін вирішив провести конкурс на кращий проект Музею революції ГідностіФото demos.org.ua

Кабінет Міністрів вирішив провести відкритий міжнародний конкурс на створення проекту будівництва Меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Про це сказав перший заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук, повідомляє прес-служба представника президента. 

Відповідне рішення уряд ухвалив 18 травня.

Згідно з документом, забезпечити організацію та проведення конкурсу доручено Міністерству культури.

Як відомо, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності має бути розташований за адресою Алея Героїв Небесної Сотні, 3-5.

Цілісний комплекс має також включати саму Алею Героїв Небесної Сотні від Хрещатика вгору та місце пам’яті, облаштоване громадою, – там, де нині є Хрест, капличка та портрети Героїв.   

Раніше Ковальчук заявляв, що проект Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні "Музей Революції Гідності" визначать на відкритому конкурсі до 21 листопада. 

Як відомо, у 2015 році вже проводили Міжнародний відкритий конкурс "Територія Гідності".

На нього надійшло 148 проектів у 4 номінаціях: Громадський простір Майдану та центрального ядра Києва ( 29 проектів), Меморіалізація подій Революції Гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної Сотні (86 проектів), Міжнародний культурний центр "Український Дім на Європейській площі" (9 проектів) та Багатофункціональний музейний комплекс "Музей Майдану/Музей Свободи" (24 проекти).

З 6 квітня по 1 травня 2015 року проходило народне голосування за кращі проекти конкурсу.

Переможцями конкурсу на найкращий проект реконструкцій Майдану Незалежності та меморіалізацію подій Революції Гідності стали проекти митців із семи країн.

Як відомо, під час акцій протесту проти дій влади Віктора Януковича у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постраждали чимало людей, у січні 2014 року було вбито кількох осіб, а 20 лютого зранку почалися розстріли майданівців.

Тоді, на піку протесту, загинули понад сотня мітингувальників, переважно на Інститутській.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ