Київ хоче вивозити залишки сміття у ЧорнобильФото moygrad.kiev.ua

Київська адміністрація розглядає можливість вивезення та захоронення сміттєвих залишків, що утворюються після переробки чи спалювання, у Зоні відчуження.

Про це на громадських зборах щодо закриття сміттєзвалища у селі Підгірці заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє "Укрінформ".

"Ідея по вивезенню "хвостів" у зону відчуження напрошується логічно. Але на сьогоднішній день законодавством це заборонено. Ми співпрацюємо з адміністрацією цієї зони, шукаємо шляхи. Чи ти спалюєш сміття, чи переробляєш, все одно лишається залишок, який треба десь захоронювати. Один з варіантів – це Чорнобиль, але це не так просто", - сказав Пантелеєв.

Він підкреслив, що прямих дозволів захоронювати залишки сміття після переробки чи спалення у Зоні відчуження немає.

"Треба шукати можливість змінювати нормативні акти", - додав заступник голови КМДА. 

"Укрінформ" нагадує, що видовий склад флори зони відчуження налічує 1200 вищих рослин, 200 видів мохів, 120 видів лишайників. 19 видів рослин належать до Червоної книги. Крім того, на цій території можуть проживати до 409 видів тварин, з яких 54 види належать до Червоної книги. Вже доведене проживання 299 видів, а також 17 червонокнижних видів тварин.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ