Кличко пообіцяв, що будинок навпроти Софії не зруйнуютьБудинок навпроти Софії Київської, з балкону якого Михайло Грушевський зачитував IV Універсал УНР, не зруйнують.

Таку обіцянку дав мер Києва редактору "Історичної правди" Вахатангу Кіпіані.

"Телефонував міський голова Києва Віталій Кличко. Йому принесли у моніторингу позавчорашній пост, де я написав, що цьому історичному будинку, з балкону якого 22 січня 1919 року було проголошено Злуку УНР-ЗУНР, загрожує небезпека і є плани на будівництво хмарочосу. Мер сказав, що "підняв усіх на вуха" і цитата – "доповідаю вам" – що поки він мер Києва цьому будинку ніщо не загрожує і ніякої нової будівлі в цьому місці не буде", - написав Кіпіані у facebok. 

Як відомо, у лютому будинок, з балкону якого Михайло Грушевський зачитував IV Універсал УНР обнесли зеленим парканом. Активісти наголосили, що це може бути початком знищення пам’ятки. 

За кілька днів кілька громадських активістів виклали у соцмережі проекти ймовірної реконструкції історичного будинку. 

За цими проектами та виданим історико-містобудівним обґрунтуванням 2-поверхівку навпроти "Софії Київської" можуть перетворити на 6-10 поверховий торгово-офісний або готельно-офісний центр.

На початку берехня довкола історичного будинку по вулиці Володимирській, 21 встановили риштування.

Як відомо, мер Києва обіцяв громаді, що без її згоди не буде торгово-розважального центру над метро "Героїв Дніпра". Роботи, які велися над станцією, Кличко називав укріпленням самої станції. Столична влада навіть підготувала малюнки з поясненням, щоб довести столичним жителям, що над метро "Героїв Дніпра" не будують, а просто укріплюють станцію.

Однак, попри запевняння міського голови, над метро вже побудували половину скандального торгово-розважального центру.  

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ