Київрада дозволила забудовнику засипати частину озеро Йорданське – депутатФото Сегодня

Київрада не підтримала розірвання договору оренди земельної ділянки із забудовником озера Йорданське на Оболоні, прирікши частину озера на засипання.  

Про це заявила депутат фракції "Батьківщина" у Київраді Марина Кочур.

"Йдеться про проект рішення "Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 23.07.2004  № 78-6-00184, укладеного між Київрадою та товариством з обмеженою відповідальністю "Мезокред Холдінг"", - сказала Кочур.  

Вона розповіла, що ділянка площею більше 5 га знаходиться поруч із літописною річкою Почайною, на перетині між вулицями Йорданська (колишня Лайоша Гавро) та проспектом С. Бандери (колишнім Московським проспектом).

За словами Кочур, у самий розпал Революції Гідності, взимку 2014 року забудовник знищив понад 169 дерев, що викликало шалений спротив громади.

"Щоб захистити Йорданське озеро, громада провела слухання, за рішенням яких звернулася до Прокуратури та до Окружного адміністративного суду (до позову додано більше 2 тисяч підписів оболонців). Оболонці двічі довели свою правоту – в Окружному та Апеляційному судах. Проте, коли ця справа потрапила до Вищого адміністративного суду, служителі Феміди відправили її на новий розгляд", - розповіла Кочур. 

 Фото КиевВласть

За її словами, єдине, що стримує зараз забудовника почати будівництво – це ухвала Окружного адмінсуду про забезпечення адмінпозову. Суд заборонив Київраді приймати будь-які рішення та вчиняти будь-які дії щодо внесення змін цільового призначення вищезазначеної  земельної ділянки, а також заборонив вчиняти будь-які дії щодо будівництва на час розгляду справи в суді.

"Окрім того, будівництво суперечитиме вимогам Земельного та Водного кодексів: згідно зі статтею 60, ширина прибережної смуги навколо озера має становити не менше 100 метрів", — наголосила Кочур.

Також, вона додала, що забудовник порушив свої зобов’язання, передбачені пунктом 8.4 договору, на орендаря покладено обов’язки – завершити забудову не пізніше, аніж через три роки з моменту державної реєстрації договору (тобто 10 років тому).

"Тому Київрада мала повне право розірвати із ним договір оренди. Проте більшість Київради вирішила засипати частину озера Йорданське, що передбачено проектом забудови", - підкреслила Кочур.

За даними ЗМІ, забудовник хоче звести біля озера 4 скляні висотки. 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ