Будинок навпроти Софії перетворять на 10-поверховий торгово-офісний центр? ФОТО2-поверховий будинок на вулиці Софійській, 20/21, з балкону якого Михайло Грушевський оголосив про незалежність Української народної республіки, можуть перетворити на 6-10 поверховий торгово-офісний або готельно-офісний центр.

Проекти ймовірної реконструкції виклали у facebook кілька громадських активістів.

Анатолій Фролов відшукав проект 10-поверхового центру з трирівневим підземним паркінгом.

Фото з facebook Анатолія Фролова 

"Це буде найвищій об'єкт на Софійській площі, не рахуючи Софію. Що робити будемо? Влада в темі та, думою, і в долі", - написав Фролов.

Нова висотка може вирости якраз навпроти об’єкту культурної спадщини Юнеско
 

У свою чергу активіст Ірина Нікіфорова опублікувала Історико-містобудівне обґрунтування від 2011 року, підписане директором Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Оленою Сердюк та погоджене першим заступником міністра культури Юрієм Богуцьким.

Фото з facebook Ірини Нікіфорової 

"Відповідно до цього злочинного проекту ТОВ "Прометей-Стайл" (ГАП Білецький О.В.), історичний будинок повністю знищується, а на його місці споруджується чергова багатоповерхова потвора висотністю понад 10 поверхів та з трирівневим підземним паркінгом. Це все в охоронній зоні пам'ятки всесвітнього значення – Софії Київської та на території Міста Ярослава", - додала екс-депутат Київради Олена Терещенко-Єскіна.

Фото з facebook Олени Терещенко-Єскіної  

За її словами проектів можливої реконструкції будинку є кілька, але усі повни "повністю знищують легендарний будинок, тотально спотворюють історичне середовище і ставлять під загрозу подальше існування Софії Київської".

Ще один проект "реконструкції". Фото з facebook Олени Терещенко-Єскіної  
Інші проекти "реконструкції". Фото з facebook Олени Терещенко-Єскіної 

"Навіть, якщо найближчим часом і не реалізують жодний з проектів, ми втратимо будинок, який свідомо доводиться до руйнування", - підсумувала Терещенко-Єскіна.

Користувачів соцмережі подібні проекти обурюють. Вони називають це "жахом" і "катастрофою". 

Як відомо, у лютому будинок, з балкону якого Михайло Грушевський зачитував IV Універсал УНР обнесли зеленим парканом. Активісти наголосили, що це може бути початком знищення пам’ятки.

Раніше Терещенко-Єскіна повідомила, що упродовж останніх років йде справжнє полювання на унікальні будинки в історичному центрі столиці України.

А щонайменше 20 пам’яток Київ може втратити вже завтра.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ