Прокуратура знайшла винного в обвалі будинку на ХмельницькогоФото ДСНС

Прокуратура Києва оголосила про підозру виконробу, який керував будроботами в будинку на вулиці Богдана Хмельницького, 12-14 в центрі Києва, що призвели до обвалу перекриття і загибелі 2 людей 25 лютого 2016 року.

Про це повідомляє сайт відомства.

"Вказаній особі повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 270-1 (умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства, що спричинило загибель людей) та ч. 2 ст. 298 (умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини) КК України", - йдеться в повідомленні.

Досудове розслідування встановило, що виконроб, не маючи проектно-кошторисної та дозвільної документації, надавав іншим робітникам незаконні вказівки виконувати роботи з руйнування та демонтажу міжкімнатних перегородок у будинку, який є об’єктом культурної спадщини.

"Внаслідок цього, 25 лютого 2016 року відбулося руйнування будівлі, в результаті чого загинуло двоє робітників, які на той момент перебували у приміщенні", - нагадали у прокуратурі.

 Фото ДСНС

Відомство скерувало до Голосіївського райсуду Києва клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Досудове розслідування триває.

Як відомо, 25 лютого 2016 року в аварійному будинку на вулиці Богдана Хмельницького, 12-14 обвалились перекриття з 4 по 1 поверх. Під завалами опинились будівельники.  

Вранці 27 лютого з-під завалів на вулиці Богдана Хмельницького вилучили тіла 2 загиблих чоловіків.

Тоді екс-депутат Київради Олена Єскіна запевнила, що трагедії могло не бути.

Вона наголосила, що до обвалу історичного будинку і двох смертей призвела байдужість та бездіяльність чиновників.

Єскіна, будучи депутатом, говорила про можливу трагедію ще майже за рік до неї. Вона також написала не один запит і не раз виїжджала на місце і викликала міліцію і поліцію, щоб зупинити незаконні роботи на Хмельницького, 12-14.

Однак правоохоронці і міські чиновники почали реагувати на проблему аварійних будинків тільки після трагедії.

Після обвалу на Хмельницького міська влада нарахувала 48 аварійних будинків у Києві.

Крім того, 101 будинок визнали непридатним для проживання та 150 об’єктів нерухомості назвали такими, що мають незадовільний технічний стан.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ