РІК РОБОТИ КИЇВРАДИ: депутати реєструються і тікаютьФото kmr.gov.ua

Депутати Київради, обрані представляти і відстоювати інтереси виборців, халатно ставляться до своєї громадської роботи: прогулюють засідання Київради і комісій, не голосують за питання.

Про це йдеться у дослідженні Громадського руху Чесно.

"Кличко не голосує у 88% випадків. Майже так само чинить ще кілька десятків депутатів. Більшість неефективних – представники "Батьківщини" та "Самопомочі". Голови фракцій Бондаренко та Омельченко очолили список "нерішучих"", - відзначають журналісти, які аналізували відвідуваність депутатами засідань та їх активність під час сесій Київради.

Серед прогульників називають голову фракції "Батьківщина" Володимира Бондаренка,  який пропустив 15 з 31 засідання. Свою відсутність депутат пояснив тривалим лікуванням, а небажання скласти мандат через слабке здоров’я – тим, справляється зі своїми обов’язками, оскільки є електронний документообіг. 

Член фракції БПП Олександр Пабат, який також за даними 2015 року потрапив до списку прогульників Київради, відвідав 16 з 31 засідання. Прес-секретар депутата також пояснила його відсутність лікуванням.

Серед прогульників, які пропустили 25% і більше засідань, також мер Віталій Кличко та ще 6 депутатів.  

Клікніть, щоб збільшити  

Голова фракції "Свобода" у Київраді  Юрій Сиротюк пояснює це тим, що столичні депутати працюють на громадських засадах.

"Якби як у ВРУ була б трудова і депутати отримували б гроші, то я міг би щось пред'явити", - пояснив Сиротюк.

Також журналісти нарахували 10 депутатів, які хоч і реєструються і вставляють картку у слот системи, але не голосують.   

Клікніть, щоб збільшити  

Деякі депутати своє "не голосування" пояснюють позицією партії не голосувати за певні питання. Однак "Чесно" нагадує, що в обов'язки депутата входить голосувати "за", "проти" або утримуватися, а такої опції, як "не голосував" регламентом Київради не передбачено.

22 депутати не приймали участі у більшості голосувань, а отже не виконували  покладений на них громадою обов'язок. 

Клікніть, щоб збільшити  

Журналісти наголошують, що згідно за Регламентом Київради, депутат повинен брати участь в засіданнях сесій і комісій і голосувати.

"Згідно з вимогами Регламенту відповідно до п.4 ч.1 ст.6 депутат зобов'язаний бути присутній на засіданнях та особисто брати участь у голосуванні. При цьому порядок голосування чітко визначений ч.2 ст.38 Регламенту і він не передбачає ненатискання жодної з кнопок для голосування", - нагадують у "Чесно".

Крім того, за рік роботи депутати сумарно запізнилися на понад 1215 годин, тож їхні пунктуальні колеги були змушені і колеги мають чекати в залі, доки з'явиться кворум.  

Клікніть, щоб збільшити  

Засідання Київради іноді не відбувалися взагалі через відсутність потрібної кількості депутатів. Така ситуація була проти Нового року. 23 грудня з'явилося лише кілька депутатів.

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ