Експертиза підтвердила, що сквер Небесної сотні віддали під забудову незаконноФото з facebook

Експертиза у справі скверу Небесної сотні підтвердила, що проект землеустрою щодо  відведення і продажу землі вулиці Михайлівській, 24-26 не відповідає закону.

Про це  у facebook повідомив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко.

"Як і було передбачувано – експертиза (до речі, заявлена ТОВ "Грін-Плаза") повністю підтвердила доводи міста та прокуратури: проект землеустрою щодо і відведення, і продажу землі під Сквером не відповідає нормам законодавства; земля Скверу – територія охоронних зон Софії та безпосередньо територія "Міста Ярослава"", - написав він.

Чиновник додав, що наступне засідання у справі про повернення землі під сквером місту, призначене на  1 грудня.

"Наслідок один – земля має бути повернута місту. Останній бастіон пав", - підсумував Бондаренко.

У свою чергу засновник скверу Євгенія Кулеба відзначила, що суддя затягує справу.

"Давай будемо казати людям усю правду: суддя далі затягує справу. Тепер виникло складне питання з позовною давністю. І саме вашій службі треба готувати якісну позицію. Ще нічого не пало, Володя) працюємо далі", - написала Кулеба.  

Як відомо, місцеві жителі в 2014 році своїми силами і за власні кошти облаштували сквер Небесної Сотні по вулиці Михайлівській, 24-26. Проте було і рішення суду від 14 жовтня 2014 року, що залишало в силі плани забудовника з будівництва.

31 травня 2015 року мер Києва Віталій Кличко запевнив, що у сквері Небесної Сотні на вулиці Михайлівській, який облаштували власними зусиллями місцеві мешканці та волонтери, нічого не будуватимуть.

24 вересня 2015 року Київрада розірвала договір оренди земельних ділянок по вулиці Михайлівській, 24-26 з ТОВ "УКРінвестресурс" та створила сквер на цьому місці.

Тоді у Київраді запевнили, що прийняте рішення унеможливлює забудову скверу на честь Героїв Небесної сотні.

Перед виборами в інформаційному бюлетені "Кличко мер" з’явився заголовок: "Ми повернули громаді землю Скверу Небесної сотні". Однак ця заява виявилась неправдивою і була частиною передвиборчої кампанії. 

Уже наприкінці січня 2016 року у КМДА повідомили, що судові розгляди по одній з ділянок під сквером Небесної сотні тривають.  

"Сквер Небесної сотні розташований на двох земельних ділянках. Одна з них – у приватній власності, друга знаходилася в оренді. Київрада, як я і обіцяв, розірвала договір оренди, і одна з двох ділянок землі повернулася у власність громади Києва", – наголосив тоді Кличко.

Він обіцяв, що міська влада докладає правових зусиль, щоб відстояти право киян та повернути землю у власність міста.

"Нам всім потрібно дотримуватися букви закону, і просто так землю, яка знаходиться у приватній власності, відібрати у власника не можна. Тому сьогодні тривають судові розгляди, і ми відстоюватимемо повернення ділянки у власність громади міста", – запевнив Кличко. 

21 січна координатор створення Скверу Небесної сотні, керівник ГО "Місто-сад" Євгенія Кулеба створила петицію на сайті Київради з вимогою повернути землю Скверу Небесної сотні киянам. Ця ініціатива отримала рішучу підтримку мешканців.

Документ швидко набрав необхідну кількість голосів, тому вже 2 лютого цю петицію направили на розгляд профільних комісій Київради.  

Наприкінці лютого Кулеба заявила, що власник земельної ділянки на вулиці Михайлівський, не полишає наміру побудувати у Сквері Небесної сотні офісний центр.

У Кличка запевнили, що громада Києва ніколи не підтримає будівництво офісів у сквері Небесної сотні, а міська влада і мер Києва будуть завжди на стороні громади.

26 квітня Господарський суд Києва заарештував ділянку по вулиці Михайлівській, 24-26, на якій розташований сквер Небесної сотні. 

У листопаді 2016 року Кулеба заявила, що чиновники Київської адміністрації ігнорують суди щодо повернення землі під сквером Небесної сотні на вулиці Михайлівській, 24-26. 

На що у КМДА запевнили, що повернуть земельну ділянку під сквером Небесної сотні у власність громади.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ