У Києві запустили сервіс "Яндекс.Таксі"Фото ain.ua

У столиці запустився сервіс он-лайн-замовлення таксі "Яндекс.Таксі" з цінами від 15 гривень за перші 2 км.

Про це повідомляє Аin.ua.

Жителі Києва можуть замовити машину через додатки на Google Play і App Store, або просто з головної сторінки "Яндекс". Сервіс доступний українською, англійською та російською мовами.

У запуск сервісу на українському ринку компанія вклала кілька мільйонів доларів (точну суму не називають).

Тарифна сітка сервісу у Києві буде такою ж, як і в інших містах: тариф "Економ", "Комфорт", "Бізнес", мінівен для сімейних поїздок і дитяче таксі (машини з дитячим кріслом).

Стартуватиме сервіс з тарифу "Економ" і цінами від 15 гривень за перші 2 км плюс 4,5 гривні за кожний наступний км.

До Борисполя можна буде доїхати за внутрішньоміським тарифами, правда, викликати таксі в аеропорт поки не вийде.

"Решта тарифів для Києва поки не встановлені і будуть додаватися згодом", - розповів керівник сервісу "Яндекс.Таксі" Тигран Худавердян.

В інших містах в "Яндекс.Таксі" можна оплачувати послуги карткою або готівкою, але в Києві запуск почнеться тільки з готівковим розрахунком. Хоча сервіс зараз працює над технічною інтеграцією з "ПриватБанком", і оплату карткою обіцяють запустити через 5-6 тижнів.

Сервіс не укладає договори безпосередньо з водіями, працює тільки зі службами таксі. Наразі їх 12, а загальний автопарк – 300-400 машин. Але для Києва це число планують збільшити до 3-4 тисяч.

Комісія сервісу зазвичай становить близько 10% -15%, цифри для України поки не розкриваються.

У "Яндекс.Таксі" є низка вимог до автомобілів. Серед основних – авто повинно бути не старше 10 років, а водії-учасники мусять пройти відеокурси про те, як користуватися сервісом, спілкуватися з пасажирами, а потім – тестування.

Основний інструмент контролю якості – рейтинг водіїв.

Також в сервісі передбачений дистанційний контроль якості машин: водій не зможе використовувати додаток, якщо регулярно не проводитиме фотозйомку автомобіля (від 8 до 15 ракурсів) на загальний стан, наявність дитячого крісла (якщо воно заявлено), стан ременів безпеки і т.д.

Наприклад, якщо машина на фото двічі поспіль виявиться брудною, робота водія з додатком призупиняється.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ