Арешт рахунків "Київенерго" може зірвати опалювальний сезон - КличкоФото vstrg.info

Якщо рахунки "Київенерго" та низки енергокомпаній країни не буде розблоковано – опалювальний сезон може бути зірваний.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі 5 каналу, повідомляє прес-служба політика.

"У 104-ох енергокомпаній в різних областях України заблоковані рахунки. І зараз підготовка до опалювального сезону – коли йде заміна і ремонт труб, встановлення лічильників – компанії не можуть виконувати, тому що немає коштів, а рахунки заблоковано", - зазначив Кличко.

Він додав, що з цього питання спілкується з прем’єр-міністром та віце-прем’єрами.

"Час спливає. Нам потрібно готуватися до зими. Моє завдання – зробити все, щоб кожна квартира, кожен будинок у столиці мав тепло. Вихід із ситуації – розблокувати рахунки "Київенерго"", - сказав Кличко.

Він відзначив, що це питання – у компетенції Кабміну.

"Я звернувся і до президента, сподіваюся, що найближчим часом ця ситуація буде врегульована", - наголосив Кличко.

Як відомо, на початку червня рахунки 104-х підприємств теплокомуненерго, у тому числі і "Київенерго", були заблоковані через штрафні санкції НАК "Нафтогаз України".

Загальна сума нарахованих штрафів перевищує 10 мільярдів гривень (включаючи 1,5 мільярди гривень штрафних санкцій до "Київенерго"). 

8 червня "Київенерго" заявило, що за 2 тижні буде змушене зупинити роботи з ліквідації пошкоджень, підготовки до опалювального сезону у зв’язку з арештом її рахунків.  

15 червня у компанії повідомили, що Державна виконавча служба України примусово списала з рахунків ПАТ "Київенерго" близько 30 мільйонів гривень.

ПАТ "Київенерго" припускала відключення гарячого водопостачання у Києві з 27 червня через арешт Виконавчою службою рахунків компанії.

16 червня мер Києва Віталій Кличко звернувся до президента Петра Порошенка з проханням допомогти вирішити проблему блокування рахунків "Київенерго", щоб не зірвати підготовку до опалювального сезону.

30 червня "Київенерго" зупинило планові роботи з підготовки до опалювального сезону 2016/2017.

8 липня компанія згорнула гідравлічні випробування та ремонт тепломереж.

12 липня мер Києва Віталій Кличко заявив, що рахунки "Київенерго" та ще 103 енергокомпаній в інших областях України розблоковані, тож комунальники змогли відновити ремонтні роботи.

Однак 20 липня у "Київенерго" повідомили, що його рахунки все ще заблоковані Виконавчою службою.

 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ