Забудовник з Гончара: ЮНЕСКО не має жодних претензій до будівництваФото ДАБІ

Представники будівельної компанії "Інвестиційно-будівельна група" заявляють, що ЮНЕСКО не має жодних претензій до забудови по вулиці Гончара 17-23.

Про це на прес-конференції в УНІАН заявив один з партнерів "ІБГ", інвестор Олександр Дубров, повідомляє прес-служба компанії.

За його словами, ЮНЕСКО використовують за для політичного рейдерства і з метою отримання грошей з іноземних інвесторів.

"На порядку денному сесії ЮНЕСКО питання про виключення "Софії Київської" не стоїть. Наша компанія самостійно проінформувала ЮНЕСКО про свої наміри щодо забудови, отримала рекомендації, врахувала та опрацювала їх з експертами цієї міжнародної організації, та в результаті отримала позитивні висновки спеціальної консультативної місії експертів", - наголосив Дубров.

"Ще в 2010 році Національна комісія з питань ЮНЕСКО на наш запит своїм листом повідомила, що інформація про те, що "Софія Київська" буде виключена зі списків ЮНЕСКО через будівництво по вулиці Гончара, не відповідає дійсності", - додав він.

Коментуючи підготовку рішення Київради, яким передбачається зупинка будівельних робіт та зменшення висотності будівлі з 35 до 25 метрів, Дубров сказав, що це рішення суперечить закону.  

"З правової точки зору таке рішення взагалі є повним нонсенсом, оскільки суперечить вже затвердженому проекту, на який отримані всі можливі дозволи та пройдені всі експертизи. Мабуть, це така подяка від міської влади нашій компанії за інвестиції у розвиток міста на суму понад 400 мільйонів гривень", - зазначив він.

Дубров додав, що наразі не існує жодного негативного висновку фахівців або експертів щодо вказаного будівництва.

"Фахівці столичної мерії з департаментів містобудування та архітектури, земельних ресурсів, Управління Генплану відкрито заявляли, що проект будівництва відповідає всім нормам та має всі необхідні дозвільні документи, тому вони не бачать підстав ні для зупинки будівництва, ні для змін у проекті", - зазначив інвестор.

Як відомо, будівництво житлового комплексу із приміщеннями суспільного призначення та вбудованим паркінгом на вулиці Гончара, 17-23 веде "Інвестиційно-будівельна група".

У травні 2010 року Київрада зобов'язала компанію "Інвестиційно-будівельна група" зупинити будівництво на цій ділянці.

У квітні 2012 року Госпсуд Києва скасував землевідвід під будівництво на Гончара, 17-23, яке відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської, і викликає занепокоєння в ЮНЕСКО.

Наприкінці 2012 року Апеляційний госпсуд залишив у силі рішення госпсуду, тим самим підтвердивши визнання недійсним договору купівлі-продажу цієї земділянки.

У червні 2013 року Київська адміністрація та прокуратура Києва звернулись до Вищого госпсуду визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки на вулиці Гончара, 17-23, біля Національного заповідника "Софія Київська".

20 березня 2014 року Окружний адміністративний суд постановив стягнути з ТОВ "Інвестиційно-будівельна група" 170 тисяч гривень за те, що компанія проводила будівництво без дозволу на проведення робіт від Міністерства культури України.

У липні 2015 року ЮНЕСКО поставило вимогу знизити поверховість висоток у буферній зоні Софії Київської та Києво-Печерської лаври, демонтувавши незаконні поверхи.

Восени 2015 року активісти повідомили, що на скандальному будівництві у буферній зоні "Софії Київської" по вулиці Гончара, 17-23 активізувались будівельні роботи.

У листопаді 2015 року Державна архітектурно-будівельна інспекція розпочала позапланову перевірку будівництва на вулиці Гончара, 17-23.

27 січня 2016 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до забудовника житлового комплексу Fresco Sofia на вулиці Гончара, 17-23 з вимогою знизити поверховість будинку відповідно до містобудівних норм. 

20 травня депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" Ольга Балицька заявила, що забудовник припинив будь-які роботи на об’єкті по вулиця Гончара, 17-23 в зв’язку з

14 червня народний депутат, радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець повідомив, що скандальний забудовник з вулиці Гончара, 17-23 намагається відновити будівництво у буферній зоні Софії Київської. 

Того ж дня депутат Київради Ольга Балицька, що очолює Тимчасову контрольну комісію Київради щодо скандального будівництва, заявила, що ключовий документ щодо надмірної висотності забудови на вулиці Гончара, 17-23 міг бути сфальшований.

Вранці 20 червня комунальники взялися демонтувати будівельний паркан на скандальному будівництві по вулиці Гончара, 17-23.

21 червня паркан таки демонтували, за винятком кількох секцій навпроти кранів.

Але вже 24 червня забудовник встановив новий паркан. 

8 липня Держархбудінспекція анулювала дозвіл на будівництво по вулиці Гончара, 17-23 у зв’язку з низкою виявлених порушень під час перевірки.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ