Київрада зобов’яже забудовника з Гончара знизити висоту будівліФото Irina Nikiforova

Комісія Київради готує проект рішення, який зобов'яже забудовника демонтувати незаконні поверхи на вулиці Гончара, 17-23 до 12-25 метрів.

У разі невиконання забудовником вимог, планують розірвати договір оренди.

Про це на засіданні Київради 7 липня заявила депутат, голова тимчасової комісії Київради щодо забудови на Гончара Ольга Балицька.

Вона наголосила, що 10 липня "Софія Київська" може втратити охоронний статус ЮНЕСКО через скандальне будівництво.

"Через це будівництво існує велика вірогідність, що на сесії ЮНЕСКО, яка розпочнеться 10 липня, "Софія Київська" може бути виключена з переліку об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО", - сказала вона.

За словами депутата тимчасова комісія провела 4 засідання. Під час них перевіряли дотримання забудовником і орендарем будівельних норм, а також рекомендацій Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо будівництва зоні ансамблю споруд Собору Святої Софії.  об'єкту за адресою вул. Гончара, 17-23, що знаходиться в охоронній.

Комісія виявила низку порушень – зокрема, те, що головний документ щодо висотності будівництва був сфальшований.

Вона нагадала, що на 39 сесії ЮНЕСКО висловили вимогу до Києва та України знизити висотність забудов у буферній зоні Софії Київської до рівня прилеглої забудови, тобто до 25 метрів.

"Взагалі законодавство України спирається на максимально 25 метрів відповідно до наказу Мінкульту і туризму. Єдиний, хто стверджував, що може бути 41 метр – це забудовник на підставі історико- містобудівного обґрунтування. Ми отримали офіційну заяву від його розробників про те, що він його не погоджував. Не погоджував висотність у 41 метр. Тобто документи, які показує забудовник – містять підробки", - зазначила Балицька.

За її словами з цього приводу прокуратура Києва порушила кримінальне провадження і наразі ведеться розслідування.

Як відомо, 10 липня в Стамбулі має відбутися засідання сесії ЮНЕСКО, де обговорюватимуть питання забудови довкола Софії Київської.

Як відомо, будівництво житлового комплексу із приміщеннями суспільного призначення та вбудованим паркінгом на вулиці Гончара, 17-23 веде "Інвестиційно-будівельна група".

У травні 2010 року Київрада зобов'язала компанію "Інвестиційно-будівельна група" зупинити будівництво на цій ділянці.

У квітні 2012 року Госпсуд Києва скасував землевідвід під будівництво на Гончара, 17-23, яке відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської, і викликає занепокоєння в ЮНЕСКО.

Наприкінці 2012 року Апеляційний госпсуд залишив у силі рішення госпсуду, тим самим підтвердивши визнання недійсним договору купівлі-продажу цієї земділянки.

У червні 2013 року Київська адміністрація та прокуратура Києва звернулись до Вищого госпсуду визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки на вулиці Гончара, 17-23, біля Національного заповідника "Софія Київська".

20 березня 2014 року Окружний адміністративний суд постановив стягнути з ТОВ "Інвестиційно-будівельна група" 170 тисяч гривень за те, що компанія проводила будівництво без дозволу на проведення робіт від Міністерства культури України.

У липні 2015 року ЮНЕСКО поставило вимогу знизити поверховість висоток у буферній зоні Софії Київської та Києво-Печерської лаври, демонтувавши незаконні поверхи.

Восени 2015 року активісти повідомили, що на скандальному будівництві у буферній зоні "Софії Київської" по вулиці Гончара, 17-23 активізувались будівельні роботи.

У листопаді 2015 року Державна архітектурно-будівельна інспекція розпочала позапланову перевірку будівництва на вулиці Гончара, 17-23.

27 січня 2016 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до забудовника житлового комплексу Fresco Sofia на вулиці Гончара, 17-23 з вимогою знизити поверховість будинку відповідно до містобудівних норм. 

20 травня депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" Ольга Балицька заявила, що забудовник припинив будь-які роботи на об’єкті по вулиця Гончара, 17-23 в зв’язку з

14 червня народний депутат, радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець повідомив, що скандальний забудовник з вулиці Гончара, 17-23 намагається відновити будівництво у буферній зоні Софії Київської. 

Того ж дня депутат Київради Ольга Балицька, що очолює Тимчасову контрольну комісію Київради щодо скандального будівництва, заявила, що ключовий документ щодо надмірної висотності забудови на вулиці Гончара, 17-23 міг бути сфальшований.

Вранці 20 червня комунальники взялися демонтувати будівельний паркан на скандальному будівництві по вулиці Гончара, 17-23.

21 червня паркан таки демонтували, за винятком кількох секцій навпроти кранів.

Але вже 24 червня забудовник встановив новий паркан. 

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ