Висотність скандальної забудови на Гончара збільшили незаконно – комісія



Фото з facebook


Ключовий документ щодо надмірної висотності забудови на вулиці Гончара, 17-23 міг бути сфальшований.

Про це у facebook заявила депутат Київради Ольга Балицька, що очолює Тимчасову контрольну комісію Київради щодо скандального будівництва.

"Ключовий документ щодо надмірної висотності по Гончара, 17-23 може виявитись фейком! Так, в офіційному зверненні на адресу ТКК автор історико-містобудівного обґрунтування (основного документу, яким забудовник обґрунтовує легітимність будівництва) Валерій Спілка стверджує, що він НЕ ПОГОДЖУВАВ висотність у 41 метр, що вказана у документі", - наголосила Балицька.

Більше того, Сопілка наголосив, що за задумом нова будівля не мала бути вищою за історичну забудову навколо Софії Київської.

 Фото з facebook Балицької 

"Саме в такій редакції роботу було подано на Консультативну раду Управління охорони пам’яток, на розгляд Державної служби з питань національної культурної спадщини та на затвердження до начальника Київського управління культури та мистецтв Олександра Биструшкіна", - додала Балицька.

Вона наголосила, що комісія у терміновому порядку направить документи на розслідування до Прокуратури та НАБУ.

"Впевнені, що з огляду на резонансність питання, воно буде розслідувано у найкоротші строки. Адже, якщо факт підробки підтвердиться, мова йтиметься про резонансний злочин, злочин проти киян, українців, світового надбання!", - підсумувала депутат.

Як відомо, 14 червня народний депутат, радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець повідомив, що скандальний забудовник з вулиці Гончара, 17-23 намагається відновити будівництво у буферній зоні Софії Київської. 

Як відомо, будівництво житлового комплексу із приміщеннями суспільного призначення та вбудованим паркінгом на вулиці Гончара, 17-23 веде "Інвестиційно-будівельна група".

У травні 2010 року Київрада зобов'язала компанію "Інвестиційно-будівельна група" зупинити будівництво на цій ділянці.

У квітні 2012 року Госпсуд Києва скасував землевідвід під будівництво на Гончара, 17-23, яке відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської, і викликає занепокоєння в ЮНЕСКО.

Наприкінці 2012 року Апеляційний госпсуд залишив у силі рішення госпсуду, тим самим підтвердивши визнання недійсним договору купівлі-продажу цієї земділянки.

У червні 2013 року Київська адміністрація та прокуратура Києва звернулись до Вищого госпсуду визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки на вулиці Гончара, 17-23, біля Національного заповідника "Софія Київська".

20 березня 2014 року Окружний адміністративний суд постановив стягнути з ТОВ "Інвестиційно-будівельна група" 170 тисяч гривень за те, що компанія проводила будівництво без дозволу на проведення робіт від Міністерства культури України.

У липні 2015 року ЮНЕСКО поставило вимогу знизити поверховість висоток у буферній зоні Софії Київської та Києво-Печерської лаври, демонтувавши незаконні поверхи.

Восени 2015 року активісти повідомили, що на скандальному будівництві у буферній зоні "Софії Київської" по вулиці Гончара, 17-23 активізувались будівельні роботи.

У листопаді 2015 року Державна архітектурно-будівельна інспекція розпочала позапланову перевірку будівництва на вулиці Гончара, 17-23.

27 січня 2016 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до забудовника житлового комплексу Fresco Sofia на вулиці Гончара, 17-23 з вимогою знизити поверховість будинку відповідно до містобудівних норм. 

20 травня депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" Ольга Балицька заявила, що забудовник припинив будь-які роботи на об’єкті по вулиця Гончара, 17-23 в зв’язку з початком роботи тимчасової контрольної комісії Київради щодо скандальної забудови. 

Українська правда. Київ  

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ