Скандальний забудовник з Гончара намагається відновити будівництво – нардепФото Irina Nikiforova

Скандальний забудовник з вулиці Гончара, 17-23 14 червня намагається відновити будівництво у буферній зоні Софії Київської.

Про це у facebook повідомив народний депутат, радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець.

"Скандальний забудовник з вулиці Гончара, 17-23 намагається відновити будівництво двох поверхів (поставлена опалубка і проведені всі підготовчі роботи), наплювавши тим самим на буферну зону Софії Київської", - написав він.

Білоцерковець нагадав, що забудовнику заборонили зводити додаткові поверхи, виходячи з претензій ЮНЕСКО.

"Довгий час забудовник відмовлявся від будівництва, а тепер вирішив піти на війну з містом і активістами. У претензіях чітко говорилось про те, що якщо не буде зупинено незаконне будівництво, то Софію Київську можуть виключити зі списку ЮНЕСКО, але хіба це питання хвилює забудовника?", - відзначив радник мера.

Він додав, що 14 червня Київська адміністрація разом з Держархбудінспекцією проведе засідання на даному об’єкті і прийме заходів для зупинки будівництва.

Як відомо, будівництво житлового комплексу із приміщеннями суспільного призначення та вбудованим паркінгом на вулиці Гончара, 17-23 веде "Інвестиційно-будівельна група".

У травні 2010 року Київрада зобов'язала компанію "Інвестиційно-будівельна група" зупинити будівництво на цій ділянці.

У квітні 2012 року Госпсуд Києва скасував землевідвід під будівництво на Гончара, 17-23, яке відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської, і викликає занепокоєння в ЮНЕСКО.

Наприкінці 2012 року Апеляційний госпсуд залишив у силі рішення госпсуду, тим самим підтвердивши визнання недійсним договору купівлі-продажу цієї земділянки.

У червні 2013 року Київська адміністрація та прокуратура Києва звернулись до Вищого госпсуду визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки на вулиці Гончара, 17-23, біля Національного заповідника "Софія Київська".

20 березня 2014 року Окружний адміністративний суд постановив стягнути з ТОВ "Інвестиційно-будівельна група" 170 тисяч гривень за те, що компанія проводила будівництво без дозволу на проведення робіт від Міністерства культури України.

У липні 2015 року ЮНЕСКО поставило вимогу знизити поверховість висоток у буферній зоні Софії Київської та Києво-Печерської лаври, демонтувавши незаконні поверхи.

Восени 2015 року активісти повідомили, що на скандальному будівництві у буферній зоні "Софії Київської" по вулиці Гончара, 17-23 активізувались будівельні роботи.

У листопаді 2015 року Державна архітектурно-будівельна інспекція розпочала позапланову перевірку будівництва на вулиці Гончара, 17-23.

27 січня 2016 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до забудовника житлового комплексу Fresco Sofia на вулиці Гончара, 17-23 з вимогою знизити поверховість будинку відповідно до містобудівних норм. 

20 травня депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" Ольга Балицька заявила, що забудовник припинив будь-які роботи на об’єкті по вулиця Гончара, 17-23 в зв’язку з початком роботи тимчасової контрольної комісії Київради щодо скандальної забудови. 

Українська правда. Київ  

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ