Рахунки "Київенерго" арештували через санкції "Нафтогазу"Фото spilnasprava.com

Державна виконавча служба заарештувала рахунки ПАТ "Київенерго" через штрафні санкції НАК "Нафтогаз України", чим паралізувала роботу компанії.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби столичної енергокомпанії.

У компанії наголосили, що штрафи "Нафтогазу" за газові борги, які "Київенерго" погасила в повному обсязі, перевищують 1,5 мільярда гривень.

"При цьому законність нарахування 1,2 мільярда зараз розглядається в судах, а 372 мільйони гривень стали причиною арешту всіх рахунків компанії, враховуючи й ті, за якими здійснюються виплати зарплат і податків", - повідомили у компанії.

У "Київенерго" додали, що на сьогодні в Україні арештовано рахунки 104-х теплокомуненерго, а загальна сума нарахованих НАК "Нафтогаз України" штрафів перевищує 10 мільярдів гривень, з яких 4,4 мільярда гривень знаходяться у виконавчому провадженні.  

"Арешт рахунків "Київенерго" та інших енергокомпаній тягне за собою повне блокування їх господарської діяльності. Компанії не можуть виконувати зобов'язання з підготовки тепломереж до опалювального сезону, проводити необхідні ремонтні роботи та реконструкції теплового та електричного господарства, виплачувати податки й зарплати", - наголосили у прес-службі.

У компанії пояснили, що не можуть вчасно розрахуватися з боргами через несвоєчасну компенсацію різниці в тарифах, затримку фінансування держбюджетом пільг та субсидій, борги споживачів за тепло та електрику.

"Станом на 1 червня борг Києва за тепло перевищує 1,9 мільярда гривень, за електроенергію – 930 мільйонів гривень. Заборгованість держави з компенсації різниці в тарифах перевищує 760 мільйонів гривень, а борги ДП "Енергоринок" за поставлену електроенергію – 275 мільйонів гривень", - підсумували в "Київенерго". 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ