Кличко призупинив конкурс на головного архітектора КиєваФото КМДА

Мер Києва Віталій Кличко призупинив проведення конкурсу на посаду директора департаменту містобудування й архітектури КМДА – головного архітектора столиці.

Про це він написав у facebook.

"Розуміючи резонансність цього питання та відповідальність перед киянами, я ухвалив рішення призупинити роботу конкурсної комісії з відбору кандидатів", - написав вын.

Кличко наголосив, що конкурс хотіли провести відкрито і прозоро, але комісія зіткнулася щ проблемою відсутності чітко прописаних процедур.

"Також проблемною перешкодою у визначенні переможця конкурсу стало суміщення посад головного урбаніста та директора департаменту містобудування і архітектури", - додав мер Києва.

Він додав, що у процесі роботи усунути ці моменти не вдалося.

"Тому, призупинивши роботу комісії, я звернуся до її членів зібратися найближчим часом та, користуючись набутим в процесі роботи досвідом, напрацювати свої пропозиції і прописати процедури для проведення бездоганного конкурсу", - пояснив міський голова.

Також Кличко пропонує ініціювати внесення змін до законодавства про розділення посад головного урбаніста (архітектора) столиці та глави департаменту містобудування та архітектури.

"Сподіваюся, що всі кандидати, які брали участь в конкурсі, зрозуміють таке рішення, - що воно в інтересах міста та задля проведення справедливого конкурсу", - підсумував мер.

Як відомо, ще перед початком конкурсу більше сотні столичних проектів та ініціатив просили Кличка забезпечити прозорість та незаангажованість цього конкурсу.  

На початку конкурсу активісти висловили побоювання, що столичні чиновники мають намір максимально непомітно для громади призначити головного архітектора Києва. 

2 березня конкурсна комісія відмовилася від зобов’язань щодо критеріальної оцінки кандидатів та вибрала фіналістів "плюсиками". Так було відібрано 5 фіналістів.

Тоді спільнота активістів відкликала своїх членів з конкурсної комісії: Євгенію Кулебу та Наталію Кондель-Пермінову.

Вони також оголосили про можливість судової блокади поточного конкурсу до вступу в силу в травні нового закону про Державну службу, згідно з яким критеріальна оцінка буде єдино можливою.

Після низки публічних консультацій, експерти та активісти напрацювали сім конструктивних пропозицій до конкурсної комісії, які дозволять повернути суспільну легітимність конкурсу.

Наразі конкурс затягується. Раніше столична влада запевняла, що з 29 лютого до 4 березня будуть проходити публічні презентації 5 кандидатів-фіналістів у Колонній залі КМДА за участю громадськості.

А 11 березня мало бути фінальне засідання комісії, де мали оголосити переможця конкурсу. Однак цього не сталося. 

Згодом керівник конкурсної комісії Олександр Спасибко заявив, що фіналісти презентують свої стратегії громадськості з 14 по 18 березня. Однак 14 березня презентації так і не розпочалися.

Під час засідання комісії 15 березня активісти влаштували під мерією концерт. Октет "Дніпро" зіграв кілька пісень про Київ, щоб члени комісії робили правильний вибір. 

19 березня Кличко закликав конкурсну комісію нарешті обрати головного архітектора столиці, інакше він буде вимушений перервати конкурс.

Українська правда. Київ  

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ