Київ не може замінити адресні таблички на перейменованих вулицях через законФото zhitomir.today

Київська адміністрація не може замінити адресні таблички на перейменованих вулицях через неврегульований законодавчо механізм фінансування таких робіт.

Про це "Українській правді. Київ" повідомив керівник Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Новицький.  

"Поки що замінити ці таблички не можемо. Ніяких коштів на ці роботи у бюджеті не виділялося. За нашим законодавством, ці кошти мають бути закладені у тарифі на утримання житлових будинків. Тому експлуатуючі організації і власники будівель мають робити таку заміну за кошти закладені в тариф", - сказав він.

Водночас чиновник додав, що станом на сьогодні у тарифі на утримання будинків кошти на обслуговування адресних табличок не закладені.

"З бюджету такі кошти виділити не можна, а в тарифі вони не закладені, тому виникає певна колізія. Тупик", - сказав Новицький.

 За його словами, на сьогодні на вулицях, що перейменовуються, треба встановити 1132 адресні таблички на 955 будинках (мова йде лише про будинки, що обслуговуються комунальними організаціями, усі інші мають робити це самостійно – ред.).

"Якісна табличка виготовлена зі сталі з нанесенн6ям порошкової емалі, яка прослужить 50 років, коштує залежно від розміру 1200-1400 гривень. На кінець минулого року ми розраховували вартість цих робіт і мова йшла про 9 мільйонів гривень", - сказав чиновник.

Він додав, що його департамент звертався до міської влади з проханням виділити ці кошти з міського бюджету, але йому відмовили через те, що сума досить велика.

Відповідь Департаменту на запит. Фото з facebook Максима Кобєлєва

На сьогодні виходом із ситуації Новицький бачить звернення до депутатів Київради.

"Ми вернулись до депутатів – хай вони вирішить, який чином централізувати чи фінансувати ці роботи", - сказав директор Департаменту.

При цьому він відзначив, що з огляду на благоустрій Києва краще, щоб це було централізовано – щоб усі таблички були однакові.

"Але якщо ти починаєш централізувати, то кажуть про корупцію, а як тільки ти затверджуєш дизайн і кажеш, що треба робити таким чином, то ніхто не звертає на це уваги і робить, що хоче. Згадайте Євро-2012"", - сказав Новицький.

Ірина Балачук, УП

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ