У родини Калєтніка остаточно забрали 14 га лісу в Бучі14 га бучанського лісу вартістю мільйони гривень обнесли 8-метровим парканом. Фото vitya-stroitdom.livejournal.com

Верховний Суд України відмовив у перегляді рішення, за яким родина колишнього першого заступника голови Верховної Ради Ігоря Калєтніка має повернути державі 14,05 га лісів у Бучі.

Про це пишуть "Наші гроші" з поисланням на постанову суду від 16 грудня.

Цю ділянку площею 14,05 га, яка знаходиться на території міста Буча і вкрита лісами першої групи, у 2002 році Бучанська селищна рада незаконно віднесла до земель забудови.

Після цього ділянка була подрібнена і безоплатно передана у власність підставних осіб.

У 2012-2013 роках ці ділянки було скуплено від імені Василя Кіргана і об’єднано в одну площею 14,04 га (кадастровий номер – 3210800000:01:059:0321). Вартість цієї ділянки оцінюється у 18,42 млн гривень.

Фото Дениса Казанського

Як з’ясували журналісти, частина людей свідомо взяла участь в афері, отримавши по $100, а дехто навіть не знав, що їм виділили землю.

Нові власники оточили маєток 8-метровим парканом. Водночас сам дідусь Калєтніка мешкає на Вінниччині, і стверджує, що про землю в Бучі нічого не пам’ятає.

17 жовтня 2014 року Ірпінський міськсуд Київської області витребував цю землю на користь держави. Встановлено, що ділянки лісового фонду було незаконно віднесено до житлової та громадської забудови.

Апеляційний суд Київської області 6 лютого 2015 року залишив рішення Ірпінського міськсуду без змін.

Однак наприкінці лютого, судове рішення про витребування у родини Ігоря Калєтніка 14 га лісу в місті Буча на Київщині було зупинене ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ. 

Вищий суд підтвердив незаконність відчуження лісової ділянки.

Але Бучанська селищна рада і представник спадкоємець покійного Василя Кіргана, подали скарги у Верховний Суд.

Останній відмовився переглядати рішення судів попередніх інстанцій, вказавши на правильну оцінку усіх доказів.

 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ