Частину столичних школярів залишили без підручниківФото geneza.ua

Столичні учні 4-х класів залишилися без підручників. Навчальний процес без книг триває вже три тижні, але, найімовірніше їх не буде аж до Нового року.

Про це "Українській правді. Київ" повідомив батько четвертокласника Дмитро Білоус.

"У школі нам сказали, що підручників немає. Вчителі бачать варіант – або ксерити сторінки книжки, або купувати їх власним коштом. Діти три тижні без книг. А сьогодні нас поставили перед фактом, що до Нового року не буде книг. Ми з батьками вирішили купувати самостійно", - розповів Білоус.

Комплект з 4-х книг (математика, читання, українська мова та природознавство) обійшовся батькові школяра у 250 гривень.

За словами, Білоуса, така ситуація не лише у їхній гімназії, а й у довколишніх школах.

"Дивно все це виглядає, у типографії книги є – хоч тисячу примірників замовляй. Але Міносвіти не виділило коштів. Немає держзамовлення. Схоже, що все це робиться навмисно. Зараз ми купимо книги самі, бо дітям же треба вчитися. А потім буде держзамовлення. Книги надрукують двічі. Хтось з цього виграє", - вважає Білоус.

"Думаю, що з один наш клас оцією купівлею книг "оплатив" Кличку два бігборди про "реальні справи", - підсумував Білоус.

У видавництві "Освіта центр" "Українській правді. Київ" підтвердили, що мають надруковані підручники з математики, інформатики, читання та української мови у великій кількості, інші підручники (природознавство, трудове навчання) очікують наприкінці тижня.

Вартість підручників у середньому 50 гривень.

На прохання продати книги для кількох класів відразу пообіцяли знижку у 15% і безкоштовну доставку. 

Наразі ж діти чекають на підручники, які оплатили батьки. Поки вони прийдуть школярі можуть навчатися лише за книгами виданими у 2004 році. Їх роздали на початку вересня, але вони не відповідають програмі.

"Українська правда. Київ" звернулася по коментар до заступника голови КМДА з гуманітарних та освітніх питань Ганни Старостенко, однак поки його не отримала.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ