Під Києвом незаконно видобувають і продають пісок – еколог. ФОТОНа межі Голосіївського національного парку, поблизу залізничної станції "Підгірці" невідомі видобувають та крадуть пісок у заплаві річки Сіверки.

Про це повідомив представник Національного екологічного центру України Олексі Василюк.

"Невідомі особи без жодного дозволу видобувають та продають пісок. У роботі використовується спецтехніка – бульдозер, екскаватор та земснаряди. На місці, де колись знаходився мальовничий заплавний ліс, тепер можна побачити лише гори піску, відвали сміття та пні від дерев", - розповів еколог.

Він додав, що нелегали знищили практично всю флору та фауну на площі близько 60 гектарів.

"З боку Національного природного парку "Голосіївський" у штучний кар`єр, що утворився на місці мальовничого струмка, через підмивання берега падають дерева", - наголосив Василюк.

 

Він зазначив, що на майданчик кожні 5-10 хвилин заїжджає вантажівка для вивезення та реалізації піску.

 
 

"На місці відбувається розрахунок з особою, що контролює процес завантаження піску у машини. "Робота" на майданчику триває від самого ранку до пізнього вечора", - обурився Василюк.

 

Національний екологічний центр України звертається до органів прокуратури з вимогою покласти край нелегальному бізнесу із видобутку та реалізації піску, а винних осіб притягнути до відповідальності згідно із чинним законодавством.

 

"Також звертаємось до Державної екологічної інспекції з вимогою провести перевірку зазначеного факту на предмет оцінки шкоди, завданої довкіллю та, імовірно, порушення закону України про природно-заповідний фонд", - підсумував Василюк.

 
 

Фото Oleksandr Sokolenko

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ