Депутат Київради Столар приховує родинний маєток на Осокорках – ЗМІ. ФОТОСтолар з родиною на фоні муру довкола родинного маєтку

Дружина депутата Київради Вадима Столара – Інна Майструк – є власницею понад півгектара землі на березі озера Зариваха (Осокорки) у Києві.

Про це стало відомо із Реєстру речових прав на нерухоме майно, пишуть "Наші гроші". 

Відзначається, що на Майструк записано щонайменше 5 ділянок загальною площею 5 037 кв м. у садовому товаристві "Берізка".

Землю вона отримала в подарунок у квітні 2014 року.

На одній із ділянок розміщений великий житловий будинок, на прилеглих – тенісний корт та два гаражі. Загалом же помістя займає сім ділянок загальною площею 0,65 га.

Згідно з даними витягу, ділянка під маєтком має сільськогосподарське цільове призначення – вона відводилися "для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби".

Маєток Столара, який не вказаний у декларації

Будівництво на таких ділянках в цілому дозволено – на них можна зводити садові будинки. Разом з тим будівництво масштабних маєтків стало можливе завдяки прогалині в законодавстві, яке не накладає обмежень на площу й параметри садових будинків.

Земельні ділянки, нерухомість і транспортні засоби дружини Столар повинен був вказати у своїй декларації за 2014 рік.

Однак у відповідні розділи в документі – пусті, в них зазначено, що родина "не надала згоди на обробку та використання своєї персональної інформації", відзначає видання.

Єдина інформація про майно, яку погодилася розкрити родина Столара, це витрати на його утримання – вони склали 120 тисяч гривень.

 Маєток на березі озера 

При цьому розділи декларації Столара про власне майно також пусті – на нього не зареєстрована ні нерухомість, ні автівки.

Хоча у 2011 році Столар декларував землю загалом на 5037 кв.м. (вочевидь, це і є ділянка, записана тепер на дружину), будинок на 948 кв.м, квартиру на 352 кв.м., а також розкішний Mercedes-Benz S600L. У власності родини тоді були два Mercedes- Benz і Toyota Land Cruiser.

Видання нагадує, що у 2014 році було прийнято новий закон "Про запобігання корупції", за яким при подачі декларації забороняється надавати інформацію "несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі".

Згідно формою декларації, декларант зобов’язаний перерахувати майно, що перебуває у власності, оренді чи на іншому праві користування його членів сім’ї.

В Адміністративному кодексі за неповну інформацію віднедавна передбачений штраф, а за недостовірну в Кримінальному – позбавлення волі на строк до 2 років і права обіймати певні посади до 3 років. Однак ці норми працюватимуть лише з наступного року, тобто починаючи з декларацій за 2015 року, відзначають "Наші гроші".

Як відомо, у 2006 році Вадим Столар пройшов до Київської облради за списком "Нашої України".

У 2010 році став нардепом від Партії Регіонів, однак у серпні 2012 року вийшов з партії. З 2014 року є депутатом Київради, позафракційний.

Вадим Столар відомий як бізнес-партнер Вагіфа Алієва, разом вони зводили поряд зі станцією метро "Театральна" офісний центр, який під тиском киян віддали під Музей Києва.

Окрім того, родина Столара причетна до скандальної забудови на Микітській Слобідці. Його мати була співвласницею, а батько – директором фірми "Майк", на яку виводилася земля під вказане будівництво.

Також, за даними "Наших грошей", Столара пов’язують з будівельною аферою "Еліта-Центру": в середині 2000-х він був співвласником ТОВ "Еліта-Будінвест", через ТОВ "Марс-1" частку в цій компанії мали Інна Майструк та Олександр Волконський, якого вважають організатором афери "Еліта-Центру".

У цей же період, у 2004-2006 роках, згідно з даними кримінальної справи обидві фірми – "Еліта-Будінвест" і "Марс-1" – входили в групу компаній, котрі шляхом фіктивних договорів на інвестування в житлове будівництво заволоділи коштами понад півтори тисячі громадян на суму 382 млн грн.

За інформацією руху "Чесно", Столар з червня 2014 року по березень 2015 року пропустив 23% засідань Київради.

За законом "Про статус депутатів місцевих рад", пропуск понад 50% пленарних засідань протягом року є підставою для відкликання мандату.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ