За півроку в столиці перейменують 110 "радянських" вулиць. ІнфографікаФото memory.gov.ua

У Києві згідно із законами про декомунізацію за півроку перейменують 110 вулиць. Нині в процесі зміни назви перебувають 40 вулиць.

Про це повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам'яті.

Відзначається, що ще до ухвалення законів в Києві перейменували 11 вулиць, які носили імена "радянських" діячів.

"Діти із підручників історії знають про злочинну політику Леніна. Але для того, щоб отримати ці знання, вони йдуть до школи вулицею Леніна, минаючи пам’ятник Леніну. Таким чином, ми виховуємо у молодому поколінні суспільну шизофренію та моральний релятивізм – злочини і злочинці не лише не засуджуються, їх продовжують возвеличувати", - пояснив голова інститут Володимир В’ятрович.   

В інституті наголосили, що згідно з законом про декомунізацію, кожен громадянин може ініціювати перейменування топоніму.

"Далі пропозиція розглядають на Комісії з питань перейменування і виносять на громадське обговорення. Так, кожен може на сайті Київської міської  держадміністрації проголосувати за нову назву вулиці", - нагадали у відомстві.

За даними моніторингу Українського інституту національної пам’яті, нові імена київська громада підбиратиме для 110 площ, вулиць та провулків. З їх переліком можна ознайомитися тут.

 

Згідно з законом про декомунізацію, під перейменування підпадають імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки.

Як відомо, Київська адміністрація має намір перейменувати 122 вулиці міста на виконання закону про "декомунізацію".

15 травня президент Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію. Закон зобов’язує місцеві органи влади демонтувати пам’ятники особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які займали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших радянських республік тощо.  

14 травня Київрада прийняла рішення про заміну комуністичної символіки на будівлях та спорудах, які належать до комунальної власності міста.

Зокрема, пропонують демонтувати комуністичну символіку на станціях столичного метрополітену. 

Виконати роботи планують до Дня Незалежності. 

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ