На Позняках засипають озеро. Забудовник каже: це багниста територія. ФОТОНа вулиці Здолбунівській, що на Позняках, комунальне підприємство встановило огорожу навколо озера і засипає водойму ґрунтом.

Про це  у Facebook повідомив депутат Київради Василь Гацько.

Він відзначив, що про знищення озера, йому повідомили місцеві мешканці.

"Ми виїхали на місце для з'ясування обставин. Інформаційний стенд, передбачений законодавством, з зображенням об'єкту, замовником, проектувальником, підрядником, відповідальними особами та іншою інформацією відсутнійНеобхідних документів у прораба немає. Дозвіл на початок будівельних робіт та картка порушення благоустрою відсутні", - повідомив Гацько.

Паркан є, а дозволу на початок робіт немає - Гацько 

Він додав, що громадських слухань щодо можливої забудови не було, тож мешканцям нічого невідомо про те, хто і чому привіз техніку та розпочав будівельні роботи. 

"Увесь цей провокуючий бардак виявився підготовкою території для будівництва кількох житлових будинків на замовлення КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА. Ця ділянка була передана інвестору для житлової забудови, частина квартир з якої піде для постраждалих афери "Еліта-центр". На це є свіже рішення Київради", - наголосив Гацько.

 Машини возять пісок і скидають його у...

При цьому він додав, що у документах, які проходили Київраду, немає ніякого озера.

Гацько прогнозує, що через відсутність комунікації з громадою та порушення елементарних вимог законодавства на цьому місці також може виникнути будівельний конфлікт.

 ...озеро, за словами місцевих жителів (чи багнисту територію - за даними забудовника)

Водночас, як повідомили "Українській правді. Київ" у КП "Житлоінвестбуд-УКБ", яке будуватиме житло по вул. Здолбунівській, ніякого озера там немає.

"Частина ділянки, відведеної під будівництво, розташована в низині, де збирається вода, утворюючи багнисту територію. Це не є озером", - йдеться в повідомленні забудовника.

"Житлоінвестбуд-УКБ" посилається на лист КП "Інститут генерального плану міста Києва" від 02 грудня 2014 року, за яким "на ділянці відсутні водні об’єкти".

 Забудовник запевняє, що "на ділянці відсутні водні об’єкти". Фото Oleg Fesiuk

"Розташування багнистих територій створює значний дискомфорт для мешканців сусідніх будинків. Жодних звернень про "збереження озера" від місцевих мешканців ніколи не надходило. Земельна ділянка не є в переліку зелених зон Києва", - додав забудовник.

У компанії наголосили, що ділянку під будівництво отримало КП "Київське інвестагенство" за рішенням Київради від 26 грудня 2014 року. Департамент економіки та інвестицій оголосив інвестконкурс, який виграло КП "Житлоінвестбуд-УКБ". Інвестдоговір було підписано 30 грудня 2014 року. 

"КП "Житлоінвестбуд-УКБ" вже оплатило КП "Київське інвестиційне агентство" компенсацію за підготовчі роботи 3 мільйони 41 тисячу 397 гривень та 1% на розвиток інфраструктури – 5 мільйонів 68 тисяч 995 гривень", - йдеться в повідомленні.

 

У компанії додали, що постраждалі інвестори "Еліти-Центр" отримають 8% збудованого житла (3 826,32 кв. м) і закликали політиків, громадських активістів "не зловживати довірою людей і не шукати гучних скандалів там, де їх немає".

"Проект житлової забудови на вул. Здолбунівській проводиться з урахуванням всіх екологічних стандартів, має незаперечний правовий статус і не завдає шкоди Києву та його громаді", - йдеться в повідомленні.

"Житлоінвестбуд-УКБ" має намір задати будинок в експлуатацію у 2016-2017 роках.

Фото з Facebook Василя Гацька

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ