Притулок для тварин у Бородянці перетворили на концтабір - волонтери. ФОТОУ столичному КП "Притулок для тварин", що у Бородянці, помирають від голоду більше 100 собак.

Про це у Facebook повідомила волонтер Марія Нікіточкіна.

"Друзі! У нашому місті лихо! У Бородянці від голоду помирають собаки. Їжі немає зовсім. Співробітники КП з 30 грудня не отримували крупи взагалі. Коровники з голодуючими собаками. Повний коровник скелетів", - написала волонтер.

На тому, що тварини голодують 6 день наголошує інший волонтер Анжеліка Комарова.

"У Бородянці (Київський КП "Притулок для тварин") вже ШОСТИЙ день голодують собаки! Персонал цього комунального підприємства не годує тварин, на робочому місці їх нема. Собаки просто гинуть з голоду!", - написала Комарова.

Фото з Facebook Maria Nikitochkina

Вона закликала столичних жителів писати в Департамент з благоустрою та в Головне управління екології скарги "про те, що маємо концтабір для тварин". Це кримінальна стаття.  

"Деякі собаки тут дуже худі, наче в'язні Бухенвальда, на фото це можна помітити. Нам вдалося нагодувати їх бульйоном, кашею з м'ясним фаршем. Ще є дуже малі цуценята, яких треба годувати по 4-5 разів на добу. Хто погодує ослаблених собак та цуценят завтра? Їздити до Бородянки щодня одним і тим же людям – це неможливо", - написала Комарова.

Фото з Facebook Maria Nikitochkina 

"Особисто в мене уся дорога займає чотири години. Якщо по справедливості – то тут достатньо штату, щоб виконувати цю роботу, у тому числі і піар для пошуку коштів і їжі (перетермінована їжа з супермаркетів тощо). Є достатньо чиновників у міській владі, які могли застосувати свої повноваження задля організації роботи та пошуку коштів на харчування", - додала волонтер.

Як повідомила Комарова телефоном, завдяки поширенню інформації у соцмережі вдалося зібрати кошти на харчі для собак. Вранці 11 грудня тваринам повезли їжу.

"Зараз не зовсім зручно говорити. Мене чекають люди і голодні тварини. Скажу коротко: ми зібрали трохи грошей, купили їжу, зараз їдемо годувати собак", - сказала Комарова. 

Фото з Facebook Maria Nikitochkina

За словами керівника Департаменту з благоустрою Дмитра Білоцерковця, міська влада знає про проблему, що виникла з годуванням тварин.

Причиною ситуації, що склалася, називає халатне ставлення працівників, які не вийшли на роботу під час новорічних свят.

"Директор каже, що гроші на рахунку на корм є, але він не може знайти постачальника. Я думаю, що тут найбільше зіграла роль, що через свята працівники не вийшли на роботу, директор не курував роботу підприємства, і ніхто ці дні не годував тварин", - сказав Білоцерковець.

Він відзначив, що наразі у притулку перебуває близько 350 тварин, а штат цього КП налічує 90 працівників.

За словами чиновника, місто не виділяє гроші на харчі для тварин (притулок заробляє кошти тим, що надає низку платних послуг, та отримує кошти від волонтерів – ред.), а лише виділяє гроші на зарплати працівникам. Зокрема, у 2014 році на зарплати у КП "Притулок для тварин" було виділено 7 мільйонів 760 тисяч гривень.

Він також додав, що міська влада проведе службове розслідування, щоб перевірити бюджетний стан цього підприємства. Також у КМДА багато питань до директора КП.

"Ще у вересні я запропонував директору притулку Тарасу Смурному написати заяву на звільнення. Він є представником ще строї регіоналівської команди, там є велика корупція у притулку:  на продажі собак, на цінах на вилов, також відмивали гроші за рахунок маніпуляцій зі стерилізацією. Довіри до цієї людини не було ніякої, тому запропонували йому звільнитися. Він відмовився", - сказав Білоцерковець.

Він додав, що нині місто "уважно спостерігає за Смурним, бо не може просто так взяти і звільнити людину, мають бути підстави".

Крім того, за словами Білоцерковця, міська влада має намір реорганізувати притулок для тварин, об’єднавши притулок, "Центр ідентифікації тварин" і "Ветклінку" в одне комунальне підприємство.

Також місто планує збільшити кошти на бензин для притулку (на вилов собак, щоб це було безкоштовним) і вперше за останні 8 років виділити на корм для собак 600 тисяч гривень.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ